Porsche otevřelo vylepšené centrum v Brně! Je to jedna z prvních prodejen svého druhu ve střední a východní Evropě

Prodejna a servisní místo jsou v duchu konceptu Destination Porsche. Jedná se o jednu z nejmodernějších budov Porsche.

Německá automobilka Porsche je na českém trhu velmi aktivní a úspěšná. Dle statistik dovozců automobilů se v Česku registrovalo za rok 2021 celkem 473 vozů, což je víc než vozů Ferrari, Lamborghini, Bentley, Rolls-Royce a Maserati dohromady. Statistiky za rok 2022 navíc mohou být ještě lepší, protože jen za prvních devět měsíců se na českém trhu registrovalo 405 vozů Porsche.

Není tak divu, že má automobilka na našem trhu motivaci posouvat se dál a vytvářet pro své zákazníky nová centra. Hlavní centrum a velká prodejna je v Praze na Liberecké, v Brně a Ostravě se nacházela servisní centra. Brno však nyní rozšířilo svou působnost a stává se plnohodnotným centrem, dokonce jedním z prvních satelitních center Porsche ve střední a východní Evropě.

Rozhodnutí o projektu přišlo jen pár hodin před prvním lockdownem, stavba započala v listopadu minulého roku a trvala devět měsíců. Nyní je již centrum otevřené a zákazníky vítá v prostorách o rozloze 400 metrů čtverečních. Budova je postavena dle konceptu Porsche Destination a na showroomu je místo pro čtyři vozy.

Nejde však jen o auta, prostor je rozdělený do čtyř modulů, jimiž jsou Highlight (exkluzivní modely), E-Performance (elektrické vozy a PHEV), Porsche Approved (ojeté vozy, příslušenství Tequipment a Lifestyle) a Porsche Platz (kavárna). Porsche Centrum Brno na ulici Řípská v Brně - Slatina čeká, až si přijdete splnit sen.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Výroba Toyoty bZ4X a Subaru Soltera opět běží. Banální problém automobilky řešily tři měsíce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,