Porsche nasadí dvouspojkový automat každým dnem

I když to původně vypadalo, že se druhý dvouspojkový automat historie objeví na trhu s příchodem současné generace Porsche 911 Turbo, vše je trochu jinak. Porsche nestihlo novou převodovku dopilovat do konce, a tak nezbylo než pustit 911 Turbo na trh bez této převodovky. V této chvíli má již Porsche vše hotovo a nová dvouspojková převodovka je připravena do produkce.

Dle interních informací to vypadá, že tuto novinku přiveze Porsche na domácí autosalon ve Frankfurtu, kde by měla převodovka PDK/PDC (Porsche Dopple Kupplungen/Porsche Double Clutches) premiéru a to právě v modelu 911 Turbo.

Nový automat umožní, dle automobilky, daleko sportovnější jízdu. Řidič se bude moci plně věnovat jízdě a převodovka v řádu desítek milisekundu bude plnit jeho pokyny. Navíc s novým automatem mají vozy dosahovat lepší dynamiky a nižší spotřeby.

Řazení bude nabízet několik režimů. Klasický plný automat, plný automat se sportovním režimem, který se bude vykazovat nižším komfortem, ale rychlejším řazením, a třetí stupeň bude plně manuální, kdy bude moci řidič měnit rychlostní stupně tlačítky na volantu. Tedy DSG v bledě modré. Tato převodovka ovšem sportovní jízdu nestíhá uřadit ani ve vozech jako Škoda Octavia 2,0 TDI a v Porsche bude muset být zásadně rychlejší. Uvidíme, jak se Porsche s tímto úkolem vypořádalo...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků