Porsche nasadí dvouspojkový automat každým dnem

I když to původně vypadalo, že se druhý dvouspojkový automat historie objeví na trhu s příchodem současné generace Porsche 911 Turbo, vše je trochu jinak. Porsche nestihlo novou převodovku dopilovat do konce, a tak nezbylo než pustit 911 Turbo na trh bez této převodovky. V této chvíli má již Porsche vše hotovo a nová dvouspojková převodovka je připravena do produkce.

Dle interních informací to vypadá, že tuto novinku přiveze Porsche na domácí autosalon ve Frankfurtu, kde by měla převodovka PDK/PDC (Porsche Dopple Kupplungen/Porsche Double Clutches) premiéru a to právě v modelu 911 Turbo.

Nový automat umožní, dle automobilky, daleko sportovnější jízdu. Řidič se bude moci plně věnovat jízdě a převodovka v řádu desítek milisekundu bude plnit jeho pokyny. Navíc s novým automatem mají vozy dosahovat lepší dynamiky a nižší spotřeby.

Řazení bude nabízet několik režimů. Klasický plný automat, plný automat se sportovním režimem, který se bude vykazovat nižším komfortem, ale rychlejším řazením, a třetí stupeň bude plně manuální, kdy bude moci řidič měnit rychlostní stupně tlačítky na volantu. Tedy DSG v bledě modré. Tato převodovka ovšem sportovní jízdu nestíhá uřadit ani ve vozech jako Škoda Octavia 2,0 TDI a v Porsche bude muset být zásadně rychlejší. Uvidíme, jak se Porsche s tímto úkolem vypořádalo...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků