Porsche nasadí dvouspojkový automat každým dnem

I když to původně vypadalo, že se druhý dvouspojkový automat historie objeví na trhu s příchodem současné generace Porsche 911 Turbo, vše je trochu jinak. Porsche nestihlo novou převodovku dopilovat do konce, a tak nezbylo než pustit 911 Turbo na trh bez této převodovky. V této chvíli má již Porsche vše hotovo a nová dvouspojková převodovka je připravena do produkce.

Dle interních informací to vypadá, že tuto novinku přiveze Porsche na domácí autosalon ve Frankfurtu, kde by měla převodovka PDK/PDC (Porsche Dopple Kupplungen/Porsche Double Clutches) premiéru a to právě v modelu 911 Turbo.

Nový automat umožní, dle automobilky, daleko sportovnější jízdu. Řidič se bude moci plně věnovat jízdě a převodovka v řádu desítek milisekundu bude plnit jeho pokyny. Navíc s novým automatem mají vozy dosahovat lepší dynamiky a nižší spotřeby.

Řazení bude nabízet několik režimů. Klasický plný automat, plný automat se sportovním režimem, který se bude vykazovat nižším komfortem, ale rychlejším řazením, a třetí stupeň bude plně manuální, kdy bude moci řidič měnit rychlostní stupně tlačítky na volantu. Tedy DSG v bledě modré. Tato převodovka ovšem sportovní jízdu nestíhá uřadit ani ve vozech jako Škoda Octavia 2,0 TDI a v Porsche bude muset být zásadně rychlejší. Uvidíme, jak se Porsche s tímto úkolem vypořádalo...

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků