Porsche má lásku pro všechny. LGBT+ komunitu oslavuje nejen duhou z modelů 911

Taky Porsche se staví za práva LGBT+ komunity a pro letošní gay pride festival v Německu sestavil přehlídku svých modelů v motivu duhy.

Červen, jakožto tradiční měsíc oslavující LGBT+ komunitu, už sice skončil. Konání nejrůznějších festivalů hrdosti a pochodů za práva leseb, gayů, bisexuálů, transgender osob a dalších identit ale stále pokračuje i v červenci. V Německu známý gay pride festival Christopher Street Day se přitom nyní rozhodlo podpořit i Porsche.

Porsche odhalilo výchozí 911 Turbo. 580 koní a stovka za 2,8 s asi nikoho neurazí

Porsche odhalilo výchozí 911 Turbo. 580 koní a stovka za 2,8 s asi nikoho neurazí

Duhový motiv komunity tak automobilka vytvořila jak jinak z modelů Porsche 911, které postavila na náměstí u svého muzea ve Stuttgartu. Během konání festivalu se Porsche taky rozhodlo jako symbol diverzity a tolerance vyvěsit na stožár duhovou vlajku.

Porsche samozřejmě není jedinou značkou, která se rozhodla práva menšin podpořit po svém. Duhový motiv komunity už na svých autech ukázalo třeba Bentley, které kromě zbarveného kabrioletu Continental GT V8 ukázalo dalších pět vozů tvořících motiv duhy. Do duhových barev pak obléklo americké zastoupení BMW i kabriolet M850i (viz galerie).

Jak vzniká elektromobil za nejméně tři miliony? Odpoví skoro hodinový dokument

Jak vzniká elektromobil za nejméně tři miliony? Odpoví skoro hodinový dokument

U samotného Porsche však nejde jen o povrchní uznání komunity LGBT+, jak by se mohlo z propagačních fotek zdát. Svůj postoj k právům menšin ukazuje i přímo ve vedení automobilky. Před zhruba třemi lety bylo uvnitř Porsche vytvořeno samostatné oddělení, které se zabývá rovnocennými právy, příležitostmi a diverzitou mezi zaměstnanci automobilky.

„Požadujeme a podporujeme rovnocenné příležitosti a chceme, aby všichni zaměstnanci Porsche přispívali k chodu automobilky svou přirozeností. Bez ohledu na jejich pohlaví, etnický původ, náboženství, postižení, věk či sexuální orientaci,“ uvedl k letošnímu pride festivalu Andreas Haffner, člen rady Porsche pro lidské zdroje.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

dnes | Stanislav Kolman | 6 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků