Porsche má lásku pro všechny. LGBT+ komunitu oslavuje nejen duhou z modelů 911

Taky Porsche se staví za práva LGBT+ komunity a pro letošní gay pride festival v Německu sestavil přehlídku svých modelů v motivu duhy.

Červen, jakožto tradiční měsíc oslavující LGBT+ komunitu, už sice skončil. Konání nejrůznějších festivalů hrdosti a pochodů za práva leseb, gayů, bisexuálů, transgender osob a dalších identit ale stále pokračuje i v červenci. V Německu známý gay pride festival Christopher Street Day se přitom nyní rozhodlo podpořit i Porsche.

Porsche odhalilo výchozí 911 Turbo. 580 koní a stovka za 2,8 s asi nikoho neurazí

Porsche odhalilo výchozí 911 Turbo. 580 koní a stovka za 2,8 s asi nikoho neurazí

Duhový motiv komunity tak automobilka vytvořila jak jinak z modelů Porsche 911, které postavila na náměstí u svého muzea ve Stuttgartu. Během konání festivalu se Porsche taky rozhodlo jako symbol diverzity a tolerance vyvěsit na stožár duhovou vlajku.

Porsche samozřejmě není jedinou značkou, která se rozhodla práva menšin podpořit po svém. Duhový motiv komunity už na svých autech ukázalo třeba Bentley, které kromě zbarveného kabrioletu Continental GT V8 ukázalo dalších pět vozů tvořících motiv duhy. Do duhových barev pak obléklo americké zastoupení BMW i kabriolet M850i (viz galerie).

Jak vzniká elektromobil za nejméně tři miliony? Odpoví skoro hodinový dokument

Jak vzniká elektromobil za nejméně tři miliony? Odpoví skoro hodinový dokument

U samotného Porsche však nejde jen o povrchní uznání komunity LGBT+, jak by se mohlo z propagačních fotek zdát. Svůj postoj k právům menšin ukazuje i přímo ve vedení automobilky. Před zhruba třemi lety bylo uvnitř Porsche vytvořeno samostatné oddělení, které se zabývá rovnocennými právy, příležitostmi a diverzitou mezi zaměstnanci automobilky.

„Požadujeme a podporujeme rovnocenné příležitosti a chceme, aby všichni zaměstnanci Porsche přispívali k chodu automobilky svou přirozeností. Bez ohledu na jejich pohlaví, etnický původ, náboženství, postižení, věk či sexuální orientaci,“ uvedl k letošnímu pride festivalu Andreas Haffner, člen rady Porsche pro lidské zdroje.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 63 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků