Porsche kapituluje: výroba Carrery GT definitivně skončí v květnu

Německá automobilka Porsche oznámila definitivní konec výroby svého supersportovního modelu Carrera GT. Po předchozích zprávách, které šly často proti sobě, tak Porsche ukončilo tyto spekulace a informovalo, že 6. května letošního roku sjede z výrobní linky poslední vůz.

Výroba se udržela pouze tři roky a nesplnila původní plány. Porsche počítalo s prodejem 1 500 vozů, což automobilka označovala za limitovanou edici, ovšem realita je o 230 vozů nižší; z limitované edice se stala nedosažitelná meta. Pro Porsche je to významné ponaučení, na trhu exklusivních sporťáků s cenami v desítkách milionů Kč není dostatečně konkurenceschopné. Předčasné ukončení výroby se odrazilo na i ekonomickém přínosu pro automobilku, výroba modelu nedosáhla očekávaného zisku. Po ukončení výroby tohoto modelu bude v Lipsku po čase zahájená výroba nového modelu Panamera.

Tip: Představení modelu Carrera GT si můžete přečíst zde.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 37 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků