Porsche kapituluje: výroba Carrery GT definitivně skončí v květnu

Německá automobilka Porsche oznámila definitivní konec výroby svého supersportovního modelu Carrera GT. Po předchozích zprávách, které šly často proti sobě, tak Porsche ukončilo tyto spekulace a informovalo, že 6. května letošního roku sjede z výrobní linky poslední vůz.

Výroba se udržela pouze tři roky a nesplnila původní plány. Porsche počítalo s prodejem 1 500 vozů, což automobilka označovala za limitovanou edici, ovšem realita je o 230 vozů nižší; z limitované edice se stala nedosažitelná meta. Pro Porsche je to významné ponaučení, na trhu exklusivních sporťáků s cenami v desítkách milionů Kč není dostatečně konkurenceschopné. Předčasné ukončení výroby se odrazilo na i ekonomickém přínosu pro automobilku, výroba modelu nedosáhla očekávaného zisku. Po ukončení výroby tohoto modelu bude v Lipsku po čase zahájená výroba nového modelu Panamera.

Tip: Představení modelu Carrera GT si můžete přečíst zde.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků