Porsche kapituluje: výroba Carrery GT definitivně skončí v květnu

Německá automobilka Porsche oznámila definitivní konec výroby svého supersportovního modelu Carrera GT. Po předchozích zprávách, které šly často proti sobě, tak Porsche ukončilo tyto spekulace a informovalo, že 6. května letošního roku sjede z výrobní linky poslední vůz.

Výroba se udržela pouze tři roky a nesplnila původní plány. Porsche počítalo s prodejem 1 500 vozů, což automobilka označovala za limitovanou edici, ovšem realita je o 230 vozů nižší; z limitované edice se stala nedosažitelná meta. Pro Porsche je to významné ponaučení, na trhu exklusivních sporťáků s cenami v desítkách milionů Kč není dostatečně konkurenceschopné. Předčasné ukončení výroby se odrazilo na i ekonomickém přínosu pro automobilku, výroba modelu nedosáhla očekávaného zisku. Po ukončení výroby tohoto modelu bude v Lipsku po čase zahájená výroba nového modelu Panamera.

Tip: Představení modelu Carrera GT si můžete přečíst zde.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků