Porsche kapituluje: výroba Carrery GT definitivně skončí v květnu

Německá automobilka Porsche oznámila definitivní konec výroby svého supersportovního modelu Carrera GT. Po předchozích zprávách, které šly často proti sobě, tak Porsche ukončilo tyto spekulace a informovalo, že 6. května letošního roku sjede z výrobní linky poslední vůz.

Výroba se udržela pouze tři roky a nesplnila původní plány. Porsche počítalo s prodejem 1 500 vozů, což automobilka označovala za limitovanou edici, ovšem realita je o 230 vozů nižší; z limitované edice se stala nedosažitelná meta. Pro Porsche je to významné ponaučení, na trhu exklusivních sporťáků s cenami v desítkách milionů Kč není dostatečně konkurenceschopné. Předčasné ukončení výroby se odrazilo na i ekonomickém přínosu pro automobilku, výroba modelu nedosáhla očekávaného zisku. Po ukončení výroby tohoto modelu bude v Lipsku po čase zahájená výroba nového modelu Panamera.

Tip: Představení modelu Carrera GT si můžete přečíst zde.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků