Porsche hodlá zdvojnásobit prodeje

Německá automobilka Porsche se pomalu stává automobilovou velmocí. Přestože ročně vyrobí a prodá okolo 100 000 vozů, její podíl v automobilce Volkswagen dělá z trpaslíka obra. Navíc i nové odhady budoucnosti výrobce luxusních sportovních vozů vypadají více než dobře.

Porsche za posledních šest let zvýšilo produkci z 50 000 na dnešních 100 000 vozů a podobný trend má pokračovat i nadále. Část navýšení prodejů ponese dvojice nových modelů a to luxusní sedan-coupé Panamera a také čistokrevné coupé, které bude odvozeno právě od tohoto modelu. Spekuluje se také o malém SUV, ale tyto spekulace jsou nepodložené a jen velmi málo pravděpodobné.

Analytické společnosti na základě dostupných informací odhadují, že po roce 2012 bude Porsche prodávat až dvojnásobek současného množství, tedy okolo 200 000 vozů. Nové modely a navýšení výroby současných se mají postarat o toto výrazné zlepšení.

Dle společnosti B&D Forecast by se prodeje mohly v budoucnu vyšplhat až na 500 000 vozů ročně, ovšem to jen v případě, že Porsche uvede větší spektrum modelů a to v nižších cenových kategoriích a bude více využívat svého podílu v koncernu Volkswagen odkud by mohlo Porsche levně čerpat technologie.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 9 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků