Porsche hodlá zdvojnásobit prodeje

Německá automobilka Porsche se pomalu stává automobilovou velmocí. Přestože ročně vyrobí a prodá okolo 100 000 vozů, její podíl v automobilce Volkswagen dělá z trpaslíka obra. Navíc i nové odhady budoucnosti výrobce luxusních sportovních vozů vypadají více než dobře.

Porsche za posledních šest let zvýšilo produkci z 50 000 na dnešních 100 000 vozů a podobný trend má pokračovat i nadále. Část navýšení prodejů ponese dvojice nových modelů a to luxusní sedan-coupé Panamera a také čistokrevné coupé, které bude odvozeno právě od tohoto modelu. Spekuluje se také o malém SUV, ale tyto spekulace jsou nepodložené a jen velmi málo pravděpodobné.

Analytické společnosti na základě dostupných informací odhadují, že po roce 2012 bude Porsche prodávat až dvojnásobek současného množství, tedy okolo 200 000 vozů. Nové modely a navýšení výroby současných se mají postarat o toto výrazné zlepšení.

Dle společnosti B&D Forecast by se prodeje mohly v budoucnu vyšplhat až na 500 000 vozů ročně, ovšem to jen v případě, že Porsche uvede větší spektrum modelů a to v nižších cenových kategoriích a bude více využívat svého podílu v koncernu Volkswagen odkud by mohlo Porsche levně čerpat technologie.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků