Porsche hodlá zdvojnásobit prodeje

Německá automobilka Porsche se pomalu stává automobilovou velmocí. Přestože ročně vyrobí a prodá okolo 100 000 vozů, její podíl v automobilce Volkswagen dělá z trpaslíka obra. Navíc i nové odhady budoucnosti výrobce luxusních sportovních vozů vypadají více než dobře.

Porsche za posledních šest let zvýšilo produkci z 50 000 na dnešních 100 000 vozů a podobný trend má pokračovat i nadále. Část navýšení prodejů ponese dvojice nových modelů a to luxusní sedan-coupé Panamera a také čistokrevné coupé, které bude odvozeno právě od tohoto modelu. Spekuluje se také o malém SUV, ale tyto spekulace jsou nepodložené a jen velmi málo pravděpodobné.

Analytické společnosti na základě dostupných informací odhadují, že po roce 2012 bude Porsche prodávat až dvojnásobek současného množství, tedy okolo 200 000 vozů. Nové modely a navýšení výroby současných se mají postarat o toto výrazné zlepšení.

Dle společnosti B&D Forecast by se prodeje mohly v budoucnu vyšplhat až na 500 000 vozů ročně, ovšem to jen v případě, že Porsche uvede větší spektrum modelů a to v nižších cenových kategoriích a bude více využívat svého podílu v koncernu Volkswagen odkud by mohlo Porsche levně čerpat technologie.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků