Porsche hodlá zdvojnásobit prodeje

Německá automobilka Porsche se pomalu stává automobilovou velmocí. Přestože ročně vyrobí a prodá okolo 100 000 vozů, její podíl v automobilce Volkswagen dělá z trpaslíka obra. Navíc i nové odhady budoucnosti výrobce luxusních sportovních vozů vypadají více než dobře.

Porsche za posledních šest let zvýšilo produkci z 50 000 na dnešních 100 000 vozů a podobný trend má pokračovat i nadále. Část navýšení prodejů ponese dvojice nových modelů a to luxusní sedan-coupé Panamera a také čistokrevné coupé, které bude odvozeno právě od tohoto modelu. Spekuluje se také o malém SUV, ale tyto spekulace jsou nepodložené a jen velmi málo pravděpodobné.

Analytické společnosti na základě dostupných informací odhadují, že po roce 2012 bude Porsche prodávat až dvojnásobek současného množství, tedy okolo 200 000 vozů. Nové modely a navýšení výroby současných se mají postarat o toto výrazné zlepšení.

Dle společnosti B&D Forecast by se prodeje mohly v budoucnu vyšplhat až na 500 000 vozů ročně, ovšem to jen v případě, že Porsche uvede větší spektrum modelů a to v nižších cenových kategoriích a bude více využívat svého podílu v koncernu Volkswagen odkud by mohlo Porsche levně čerpat technologie.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků