Porsche GT Coupé: konkurence pro Quattroporte?

Na rok 2008 plánuje Porsche uvedení nového kupé, které má ovšem podobně jako Mercedes-Benz CLS čtyři dveře. Ty se otvírají proti sobě podobně jako u Mazdy RX-8, což usnadňuje nastupování i vystupování. Projekt velkého kupé/sedanu byl v plánu už dříve, Porsche však kvůli obavám z případných malých prodejů koncept modelu 989 do výroby nepustilo. Dnes je však situace jiná, tradičně sportovní značka hledá další skulinky na trhu, což už vyústilo např. v uvedení SUV Cayenne.

GT Coupé s délkou 4,9 m a objemem zavazadlového prostoru 450 l bude mít samozřejmě tradiční pohon zadní nápravy, motor bude umístěn vpředu. Později přijde na trh také verze s pohonem všech kol. Pod kapotou se budou nacházet zajímavé „motůrky“ s osmi a deseti válci a s výkony 340, 450 a 612 koní (250, 330 a 450 kW). Ročně se v továrně v Lispku vyrobí okolo dvaceti tisíc kusů, což je skutečně smělý plán. Základní cena totiž bude činit monstrózních 220 tisíc eur.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Auto Motor und Sport

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků