Porsche GT Coupé: konkurence pro Quattroporte?

Na rok 2008 plánuje Porsche uvedení nového kupé, které má ovšem podobně jako Mercedes-Benz CLS čtyři dveře. Ty se otvírají proti sobě podobně jako u Mazdy RX-8, což usnadňuje nastupování i vystupování. Projekt velkého kupé/sedanu byl v plánu už dříve, Porsche však kvůli obavám z případných malých prodejů koncept modelu 989 do výroby nepustilo. Dnes je však situace jiná, tradičně sportovní značka hledá další skulinky na trhu, což už vyústilo např. v uvedení SUV Cayenne.

GT Coupé s délkou 4,9 m a objemem zavazadlového prostoru 450 l bude mít samozřejmě tradiční pohon zadní nápravy, motor bude umístěn vpředu. Později přijde na trh také verze s pohonem všech kol. Pod kapotou se budou nacházet zajímavé „motůrky“ s osmi a deseti válci a s výkony 340, 450 a 612 koní (250, 330 a 450 kW). Ročně se v továrně v Lispku vyrobí okolo dvaceti tisíc kusů, což je skutečně smělý plán. Základní cena totiž bude činit monstrózních 220 tisíc eur.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: Auto Motor und Sport

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků