Porsche definitivně nasazuje naftu

Ani německá automobilka Porsche se nevyhne nasazení naftového motoru. Dohady a spekulace jsou pryč a přichází tovární definitivum. Automobilka nasadí naftový agregát prozatím jen u svého SUV Cayenne a to s největší pravděpodobností již příští rok.

Porsche si ovšem tento motor nevyvine samo, ale vypůjčí si ho od koncernu Volkswagen. Prozatím není zcela jasné o jaký motor půjde, ale dle všeho to bude notně upravený šestiválcové TDI o objemu 3 litry. Dle některých zdrojů bude motor převrtán na 3,2 l a navíc řádně upraven tak, aby dával litrový výkon přes 100 koní. Pokud tomu tak bude i ve skutečnosti agregát bude nabízet výkon minimálně 320 koní a to s jedním turbem.

Důvod nasazení naftového motoru není ani tak snaha přinést úsporný model svým zákazníkům, ale snaha snížit celkové emise vyráběného portfolia vozů tak, jak potřebuje Evropská komise. Jelikož nelze předpokládat, že Porsche přijde s malými a úspornými modely, musí na to jít cestou nejmenšího zla a hybrid, spolu s naftou je jedinou možností, jak se potřebným limitům CO2 alespoň přiblížit na dohled.

Otázkou ovšem je, co vlastně tento motor vyřeší. Porsche má průměrné emise CO2 v současností více než dvakrát větší, než ukládá budoucí limit a ani naftový motor nepřiblíži celkový průměr k požadované metě. Zde by pomohlo snad jedině, aby každý z vyráběných modelů přišel s motorem 1,2 TDI ve spojení s hybridním pohonem, pak by průměrné emise byly alespoň na dohled limitům.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků