Porsche definitivně nasazuje naftu

Ani německá automobilka Porsche se nevyhne nasazení naftového motoru. Dohady a spekulace jsou pryč a přichází tovární definitivum. Automobilka nasadí naftový agregát prozatím jen u svého SUV Cayenne a to s největší pravděpodobností již příští rok.

Porsche si ovšem tento motor nevyvine samo, ale vypůjčí si ho od koncernu Volkswagen. Prozatím není zcela jasné o jaký motor půjde, ale dle všeho to bude notně upravený šestiválcové TDI o objemu 3 litry. Dle některých zdrojů bude motor převrtán na 3,2 l a navíc řádně upraven tak, aby dával litrový výkon přes 100 koní. Pokud tomu tak bude i ve skutečnosti agregát bude nabízet výkon minimálně 320 koní a to s jedním turbem.

Důvod nasazení naftového motoru není ani tak snaha přinést úsporný model svým zákazníkům, ale snaha snížit celkové emise vyráběného portfolia vozů tak, jak potřebuje Evropská komise. Jelikož nelze předpokládat, že Porsche přijde s malými a úspornými modely, musí na to jít cestou nejmenšího zla a hybrid, spolu s naftou je jedinou možností, jak se potřebným limitům CO2 alespoň přiblížit na dohled.

Otázkou ovšem je, co vlastně tento motor vyřeší. Porsche má průměrné emise CO2 v současností více než dvakrát větší, než ukládá budoucí limit a ani naftový motor nepřiblíži celkový průměr k požadované metě. Zde by pomohlo snad jedině, aby každý z vyráběných modelů přišel s motorem 1,2 TDI ve spojení s hybridním pohonem, pak by průměrné emise byly alespoň na dohled limitům.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků