Porsche chystá výrobu nového Cayenne v Bratislavě. Bude tu vznikat i elektrická verze

Nejprodávanější model značky se pilně chystá na komplexní vylepšení a veledůležitý příchod bateriové varianty. Do světa opět zamíří ze Slovenska.

Spojení stuttgartské automobilky se slovenským hlavním městem začalo v roce 2002. Nejprve se odsud posílaly nalakované karoserie Cayennů do Lipska, u třetí generace zde bude vznikat i elektrická varianta. Ta se stane čtvrtým plně elektrickým vozem v nabídce Porsche, kam patří či budou patřit Taycan, Macan chystaný na příští rok a 718 v polovině aktuální dekády. A co víc, značka v druhé polovině desetiletí představí další elektromobil, který bude v jejím portfoliu stát nad Cayennem. Vyráběn bude v Lipsku.

Třetí generace nejprodávanějšího Porsche projde významnými úpravami, které jej posunou do aktuální doby. Zachová si spalovací i hybridní pohon, které projdou důkladným vylepšením – dle výrobce mají být stejně výkonné jako úsporné. Ve Weissachu se také důkladně podívali na šasi s cílem nabídnout ještě větší paletu schopností na silnici, v terénu a také při dálkových jízdách.

„Bratislavský závod odvedl v posledních letech vynikající práci a získal několik ocenění. Budoucí Cayenne bude prvním plně elektrickým SUV, které se zde bude vyrábět. Jsem si jistý, že tamní tým bude pečlivě připraven a dostane novou generaci na startovní čáru - až přijde čas - v charakteristické kvalitě Porsche,“ říká Albrecht Reimold, předseda představenstva a člen představenstva pro technologie ve společnosti Volkswagen Slovakia.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Škoda Auto bojuje s podvodníky, kteří jejím jménem lákají z lidí peníze. Dejte si pozor na nabídky investování!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,