Porsche Cayman S Design Edition 1: vzhled především

Porsche připravilo pro své fanoušky speciální edici modelu Cayman, která je zaměřena na styling a design.

Základní stuttgartské kupé, model Cayman ve verzi S, se dočkalo speciální tovární edice. Ta nese název Design Edition 1 a jak název napovídá, změny se odehrály hlavně po stránce vzhledu. Ale lehce upravena byla i technika

Cayman S dostal od automobilky upravený podvozek, který vůz poslal o 10 mm blíže k zemi. Ovšem tím úpravy nekončí, jelikož se může pochlubit podvozkem PASM (Porsche Active Suspension Management), což znamená, že dostal elektronicky systém pro seřízení tlumičů.

A nyní již designové změny. Téměř satanových 777 kusů dostalo do vínku 19" kola, která jistě znáte. Odkud? Jsou jednoduše z většího a silnějšího Porsche 911 Turbo. Cayman S pak obouvá pneu 235/35 vpředu a 265/35 vzadu.

Všechny vozy této edice budou navíc lakovány černou metalízou a jejich interiér bude vyveden v černé kůži v kombinaci s alcantarou. Specialitou jsou pak palubní přístroje, tedy rychloměr a otáčkoměr. Ty mají design hodinek Chronograph 1.

Majitel tohoto vozu ovšem nedostane jen cayman S, ale získá i slušnou sbírku doplňků s designem Porsche. Hodinky Flat Six Chronograph, sluneční brýle, nožík, pero a klíčenku.

Cena tohoto modelu byla stanovena na 69 942 eur, což není málo, ale na druhou stranu kdo nabídne podobné jízdní výkony a exkluzivitu za tuto sumu a navíc s tak velkým počtem značkových doplňků?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayman S Design Edition 1

 

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků