Porsche Cayman S Design Edition 1: vzhled především

Porsche připravilo pro své fanoušky speciální edici modelu Cayman, která je zaměřena na styling a design.

Základní stuttgartské kupé, model Cayman ve verzi S, se dočkalo speciální tovární edice. Ta nese název Design Edition 1 a jak název napovídá, změny se odehrály hlavně po stránce vzhledu. Ale lehce upravena byla i technika

Cayman S dostal od automobilky upravený podvozek, který vůz poslal o 10 mm blíže k zemi. Ovšem tím úpravy nekončí, jelikož se může pochlubit podvozkem PASM (Porsche Active Suspension Management), což znamená, že dostal elektronicky systém pro seřízení tlumičů.

A nyní již designové změny. Téměř satanových 777 kusů dostalo do vínku 19" kola, která jistě znáte. Odkud? Jsou jednoduše z většího a silnějšího Porsche 911 Turbo. Cayman S pak obouvá pneu 235/35 vpředu a 265/35 vzadu.

Všechny vozy této edice budou navíc lakovány černou metalízou a jejich interiér bude vyveden v černé kůži v kombinaci s alcantarou. Specialitou jsou pak palubní přístroje, tedy rychloměr a otáčkoměr. Ty mají design hodinek Chronograph 1.

Majitel tohoto vozu ovšem nedostane jen cayman S, ale získá i slušnou sbírku doplňků s designem Porsche. Hodinky Flat Six Chronograph, sluneční brýle, nožík, pero a klíčenku.

Cena tohoto modelu byla stanovena na 69 942 eur, což není málo, ale na druhou stranu kdo nabídne podobné jízdní výkony a exkluzivitu za tuto sumu a navíc s tak velkým počtem značkových doplňků?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayman S Design Edition 1

 

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků