Porsche Cayman RS: bude to nejlepší porsche?

Zatímco automobilka BMW už finišuje s novými verzemi modelu Z4 v podobě Z4 kupé a ostrého Z4-M, Porsche už pracuje na přímém konkurentovi pro Z4-M. Dle dostupných informací a spekulací je pravděpodobné, že Z4-M dostane do vínku řadový šestiválec ze současné M3, který disponuje výkonem 253 kW (343 k), Porsche hodlá podle britských médií do ofenzívy postavit model Cayman RS.

Nový Cayman bude na trhu co nevidět a tvoří přestup mezi vozy Boxster a 911 Carrera. Ostrá verze RS bude mít minimální hmotnost, z Caymanu S si vezme šestiválcový boxer 3.4 l s výkonem vyladěným z původních 217 kW na 250 kW (340 k). Komfort bude potlačen touhou po výkonu a jízdních vlastnostech. Z kabiny zmizí vše, co není potřeba k řízení vozidla; komfortní sedačky budou nahrazeny sportovními anatomickými skořepinami, za koly se skryjí ostře leděné keramické brzdy a modifikovaný podvozek by měl poskytnout tu nejlepší jízdu každému řidiči.

Přesné detaily jsou zatím pečlivě střeženy ve vývojovém centru ve Stuttgartu, co je ale zřejmě, Cayman RS bude asi vyroben pouze v limitované sérii, protože svými výkonnostními parametry povážlivě zasahuje do teritoria 911 Carrery.

Tip: přečtěte si představení vozu Porsche Cayman S.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayman S

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků