Porsche Cayman dostalo nový šestiválcový boxer

Zhruba půl roku po posledním úpravě v nabídce modelu Cayman představila automobilka Porsche jeho další výkonnostní verzi. Zákazník si bude moci zakoupit Cayman s novým šestiválcovým boxerem o výkonu 2,7 litru. Ten disponuje výkonem 180 kW (245 k) a díky systému VarioCam točivým momentem 273 Nm. O přenos výkonu na kola se stará pětistupňová převodovka, nebo šestistupňová, která je ovšem k dispozici pouze s aktivním podvozkem PASM. Zákazník si může také zvolit pětirychlostní automat s ručním řazením na volantu. Nový motor umí Cayman slušně rozhýbat a na stovku to zvládne za 6,1 s. Cayman pak dosáhne maximální rychlosti 256 km/h a to při kombinované spotřebě 9,3 l na 100 km.

Tip: Stáhněte si plakáty Porsche Caymanu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayman

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků