Porsche Cayman dostalo nový šestiválcový boxer

Zhruba půl roku po posledním úpravě v nabídce modelu Cayman představila automobilka Porsche jeho další výkonnostní verzi. Zákazník si bude moci zakoupit Cayman s novým šestiválcovým boxerem o výkonu 2,7 litru. Ten disponuje výkonem 180 kW (245 k) a díky systému VarioCam točivým momentem 273 Nm. O přenos výkonu na kola se stará pětistupňová převodovka, nebo šestistupňová, která je ovšem k dispozici pouze s aktivním podvozkem PASM. Zákazník si může také zvolit pětirychlostní automat s ručním řazením na volantu. Nový motor umí Cayman slušně rozhýbat a na stovku to zvládne za 6,1 s. Cayman pak dosáhne maximální rychlosti 256 km/h a to při kombinované spotřebě 9,3 l na 100 km.

Tip: Stáhněte si plakáty Porsche Caymanu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayman

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků