Porsche Cayenne

Nový automobil značky Porshce ponese označení Cayenne. Jedná se o automobil kategorie SUV, tedy automobil pro volný čas.
Porsche Cayenne
Nový automobil značky Porschce ponese označení Cayenne. Jedná se o automobil kategorie SUV, tedy automobil pro volný čas.

Cayenne je světově známý termín pro ostrou směs koření. Právě tato skutečnost měla hlavní význam při rozhodování o názvu třetí modelové řady této automobilky. K řadám Boxster a 911 tedy přibude Cayenne. Podle vyjádření automobilky právě název Cayenne nejlépe charakterizuje tuto novou řadu.

„Názvy jako Carrera (španělské slovo, znamenající v překladu závod), Turbo, Targa a Boxster, nejsou přímo spojeny jen s výrobky značky Porsche, ale mají také výraznou symboliku. Z tohoto důvodu jsme zvolili název Cayenne. Měl by symbolizovat sílu, dynamiku, emoce a samozřejmě také tradici firmy.“, řekl nám Dr. Wendelin Wiedeking.

Porsche Cayenne se bude vyrábět v nové továrně v německém Lipsku první zákazníci se jej dočkají v roce 2002.
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků