Porsche Cayenne

Nový automobil značky Porshce ponese označení Cayenne. Jedná se o automobil kategorie SUV, tedy automobil pro volný čas.
Porsche Cayenne
Nový automobil značky Porschce ponese označení Cayenne. Jedná se o automobil kategorie SUV, tedy automobil pro volný čas.

Cayenne je světově známý termín pro ostrou směs koření. Právě tato skutečnost měla hlavní význam při rozhodování o názvu třetí modelové řady této automobilky. K řadám Boxster a 911 tedy přibude Cayenne. Podle vyjádření automobilky právě název Cayenne nejlépe charakterizuje tuto novou řadu.

„Názvy jako Carrera (španělské slovo, znamenající v překladu závod), Turbo, Targa a Boxster, nejsou přímo spojeny jen s výrobky značky Porsche, ale mají také výraznou symboliku. Z tohoto důvodu jsme zvolili název Cayenne. Měl by symbolizovat sílu, dynamiku, emoce a samozřejmě také tradici firmy.“, řekl nám Dr. Wendelin Wiedeking.

Porsche Cayenne se bude vyrábět v nové továrně v německém Lipsku první zákazníci se jej dočkají v roce 2002.
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků