Porsche Cayenne

Nový automobil značky Porshce ponese označení Cayenne. Jedná se o automobil kategorie SUV, tedy automobil pro volný čas.
Porsche Cayenne
Nový automobil značky Porschce ponese označení Cayenne. Jedná se o automobil kategorie SUV, tedy automobil pro volný čas.

Cayenne je světově známý termín pro ostrou směs koření. Právě tato skutečnost měla hlavní význam při rozhodování o názvu třetí modelové řady této automobilky. K řadám Boxster a 911 tedy přibude Cayenne. Podle vyjádření automobilky právě název Cayenne nejlépe charakterizuje tuto novou řadu.

„Názvy jako Carrera (španělské slovo, znamenající v překladu závod), Turbo, Targa a Boxster, nejsou přímo spojeny jen s výrobky značky Porsche, ale mají také výraznou symboliku. Z tohoto důvodu jsme zvolili název Cayenne. Měl by symbolizovat sílu, dynamiku, emoce a samozřejmě také tradici firmy.“, řekl nám Dr. Wendelin Wiedeking.

Porsche Cayenne se bude vyrábět v nové továrně v německém Lipsku první zákazníci se jej dočkají v roce 2002.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků