Porsche Cayenne

Nový automobil značky Porshce ponese označení Cayenne. Jedná se o automobil kategorie SUV, tedy automobil pro volný čas.
Porsche Cayenne
Nový automobil značky Porschce ponese označení Cayenne. Jedná se o automobil kategorie SUV, tedy automobil pro volný čas.

Cayenne je světově známý termín pro ostrou směs koření. Právě tato skutečnost měla hlavní význam při rozhodování o názvu třetí modelové řady této automobilky. K řadám Boxster a 911 tedy přibude Cayenne. Podle vyjádření automobilky právě název Cayenne nejlépe charakterizuje tuto novou řadu.

„Názvy jako Carrera (španělské slovo, znamenající v překladu závod), Turbo, Targa a Boxster, nejsou přímo spojeny jen s výrobky značky Porsche, ale mají také výraznou symboliku. Z tohoto důvodu jsme zvolili název Cayenne. Měl by symbolizovat sílu, dynamiku, emoce a samozřejmě také tradici firmy.“, řekl nám Dr. Wendelin Wiedeking.

Porsche Cayenne se bude vyrábět v nové továrně v německém Lipsku první zákazníci se jej dočkají v roce 2002.
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků