Porsche Cayenne se nebude vyrábět v Americe

Světem ještě nestačila oběhnout informace německých deníků ohledně možné výroby modelu Cayenne přímo ve Spojených státech a automobilka Porsche již vydala oficiální oznámení, ve kterém hovoří o tom, že nic podobného se nechystá.

Německé deníky postavily tuto spekulaci na tom, že Volkswagen hodlá přesunout část výroby některých modelů do USA a Porsche by toho mohlo využít pro výrobu svého modelu právě za Atlantikem. Prozatím se totiž díly na Cayenne vyrábí v bratislavském závodě VW, kde z linek sjíždí také Volkswagen Touareg a Audi Q7.

Porsche navíc uvedlo, že ani spekulace o nižší ziskovosti díky silnějšímu euru nejsou na místě, jelikož drtivá většina dodavatelů dodává díly v eurech a automobilce tak nehrozí kurzové ztráty.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků