Porsche Cayenne se nebude vyrábět v Americe

Světem ještě nestačila oběhnout informace německých deníků ohledně možné výroby modelu Cayenne přímo ve Spojených státech a automobilka Porsche již vydala oficiální oznámení, ve kterém hovoří o tom, že nic podobného se nechystá.

Německé deníky postavily tuto spekulaci na tom, že Volkswagen hodlá přesunout část výroby některých modelů do USA a Porsche by toho mohlo využít pro výrobu svého modelu právě za Atlantikem. Prozatím se totiž díly na Cayenne vyrábí v bratislavském závodě VW, kde z linek sjíždí také Volkswagen Touareg a Audi Q7.

Porsche navíc uvedlo, že ani spekulace o nižší ziskovosti díky silnějšímu euru nejsou na místě, jelikož drtivá většina dodavatelů dodává díly v eurech a automobilce tak nehrozí kurzové ztráty.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků