Porsche Cayenne se nebude vyrábět v Americe

Světem ještě nestačila oběhnout informace německých deníků ohledně možné výroby modelu Cayenne přímo ve Spojených státech a automobilka Porsche již vydala oficiální oznámení, ve kterém hovoří o tom, že nic podobného se nechystá.

Německé deníky postavily tuto spekulaci na tom, že Volkswagen hodlá přesunout část výroby některých modelů do USA a Porsche by toho mohlo využít pro výrobu svého modelu právě za Atlantikem. Prozatím se totiž díly na Cayenne vyrábí v bratislavském závodě VW, kde z linek sjíždí také Volkswagen Touareg a Audi Q7.

Porsche navíc uvedlo, že ani spekulace o nižší ziskovosti díky silnějšímu euru nejsou na místě, jelikož drtivá většina dodavatelů dodává díly v eurech a automobilce tak nehrozí kurzové ztráty.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků