Porsche Cayenne musí do servisů

Německá automobilka Porsche je nucena povolat do servisů zhruba 5 900 vozů modelu Cayenne se šestiválcovým motorem. Důvodem pro tuto akci jsou možné problémy s palivovou soustavou, kdy palivové vedení od nádrže k motoru může být vlivem kontaktu trubek s motorem poškozeno, což může vést k jejich proražení.

Prozatím není znám žádný případ, kdy by vůz vlivem tohoto poškození způsobil řidiči problémy, jelikož závada byla lokalizována na vozech modelového roku 2008. Závada se začne projevovat tím, že od motoru se ozývá nejdříve klepání.

Akce se týká v drtivé většině vozů prodaných ve Spojených státech a Kanadě, ovšem nevylučuje se, že budou povolány i vozy v Evropě.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků