Porsche Cayenne musí do servisů

Německá automobilka Porsche je nucena povolat do servisů zhruba 5 900 vozů modelu Cayenne se šestiválcovým motorem. Důvodem pro tuto akci jsou možné problémy s palivovou soustavou, kdy palivové vedení od nádrže k motoru může být vlivem kontaktu trubek s motorem poškozeno, což může vést k jejich proražení.

Prozatím není znám žádný případ, kdy by vůz vlivem tohoto poškození způsobil řidiči problémy, jelikož závada byla lokalizována na vozech modelového roku 2008. Závada se začne projevovat tím, že od motoru se ozývá nejdříve klepání.

Akce se týká v drtivé většině vozů prodaných ve Spojených státech a Kanadě, ovšem nevylučuje se, že budou povolány i vozy v Evropě.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků