Porsche Cayenne GTS: nový přírůstek do rodiny

Do rodiny Cayennů již přibude nový člen s přívlastkem GTS. Co vznikne když zkřížíme SUV se sportovním autem? (nové info a foto)

Cayenne GTS si svou světovou premiéru odbije, jak jinak, v rodném Německu, konkrétně ve Frankfurtu. Zde se veřejnosti představí bok po boku se svými soukmenovci - verzí S a Turbo S. Cayenne GTS má ovšem nejblíže ke svému „bráškovi“ s příjmením S, právě 4,8 litrový osmiválec z „eska“ posloužil jako základ úpravám, takže této verzi dodá výkon 405 koní.

GTS-ko se k zemi přiblížilo o 24 mm a to i díky novému podvozku PASM (Porsche Active Suspension Management). Trochu překvapením může být fakt, že vůz disponuje manuální převodovkou a to dokonce s kratším nastavením převodů. Cayenne GTS tak stovku překoná za 6,1 sekundy.

Novou sportovní verzi tohoto SUV můžeme klidně nazvat směsí více verzí, vůz byl například osazen stejným bodykitem jako Cayenne Turbo. Zajímavým zpestřením budou jistě dvě nové barvy v nabídce: GTS červená a Nordická zlatá. Pokud jste nečekali žádné změny v interiéru vozu, tak vás možná překvapí, že místo třech zadních sedadel byly vzadu osazeny dvě plnohodnotná sedadla. V Cayennu GTS sa tedy svezou už jen 4 osoby.

Nová sportovní edice tohoto vozu by se k dealerům měla dostat v únoru příštího roku a její cena by se měla vyšplhat na 65 000 Eur (1 795 000 Kč).

Kromě tohoto vozu bude novinka této automobilky ve sféře SUV ještě jedna. Porsche zde představí také koncept Cayenne poháněného hybridním motorem, který vyvíjel v spolupráci s Volkswagenem a společností Bosch. Prvního hybridu z dílny Porsche bychom se ale měli dočkat až koncem roku 2009.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayenne GTS

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků