Porsche Cayenne GTS: nový přírůstek do rodiny

Do rodiny Cayennů již přibude nový člen s přívlastkem GTS. Co vznikne když zkřížíme SUV se sportovním autem? (nové info a foto)

Cayenne GTS si svou světovou premiéru odbije, jak jinak, v rodném Německu, konkrétně ve Frankfurtu. Zde se veřejnosti představí bok po boku se svými soukmenovci - verzí S a Turbo S. Cayenne GTS má ovšem nejblíže ke svému „bráškovi“ s příjmením S, právě 4,8 litrový osmiválec z „eska“ posloužil jako základ úpravám, takže této verzi dodá výkon 405 koní.

GTS-ko se k zemi přiblížilo o 24 mm a to i díky novému podvozku PASM (Porsche Active Suspension Management). Trochu překvapením může být fakt, že vůz disponuje manuální převodovkou a to dokonce s kratším nastavením převodů. Cayenne GTS tak stovku překoná za 6,1 sekundy.

Novou sportovní verzi tohoto SUV můžeme klidně nazvat směsí více verzí, vůz byl například osazen stejným bodykitem jako Cayenne Turbo. Zajímavým zpestřením budou jistě dvě nové barvy v nabídce: GTS červená a Nordická zlatá. Pokud jste nečekali žádné změny v interiéru vozu, tak vás možná překvapí, že místo třech zadních sedadel byly vzadu osazeny dvě plnohodnotná sedadla. V Cayennu GTS sa tedy svezou už jen 4 osoby.

Nová sportovní edice tohoto vozu by se k dealerům měla dostat v únoru příštího roku a její cena by se měla vyšplhat na 65 000 Eur (1 795 000 Kč).

Kromě tohoto vozu bude novinka této automobilky ve sféře SUV ještě jedna. Porsche zde představí také koncept Cayenne poháněného hybridním motorem, který vyvíjel v spolupráci s Volkswagenem a společností Bosch. Prvního hybridu z dílny Porsche bychom se ale měli dočkat až koncem roku 2009.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Porsche Cayenne GTS

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků