Porsche Cayene Hybrid přijde se zpožděním

Vedení automobilky Porsche se nechalo slyšet, že nový hybridní systém přijde na trh až s novou generací modelu Cayenne, tedy zhruba za dva a půl roku. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je fakt, že příprava a vývoj produkční verze hybridního modelu Cayenne by se zřejmě nezaplatil, jelikož těsně před příchodem nové generace by se vytratil zájem kupovat dosluhující generaci, byť hybridní.

Pro návratnost investic tak bude lepší přijít s hybridem až u nové generace, která se na trhu zdrží nepoměrně déle a vývoj se tedy vyplatí.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků