Porsche Carma, Němec ve francouzském hávu

Studenti prestižní designérské školy Institute Supérieur de Design ve Francii, představili svou vizi budoucího modelu Porsche. Vozu, který v sobě má spojovat opravdové sportovní svezení, ale zároveň možnost každodenního použití.

Tento výsledek ovšem bývá většinou dosti tristní, protože tyto dva charaktery se do jednoho kabátu vejdou jen těžko. To ale z dostupných informací posoudíme jen těžko, a tak se zaměřme na design.

Ten vychází jednak z tradičních prvků Porsche, jako je přední část s kulatými světly, a jednak přináší i zcela nové prvky jako např. řešení zádě. I přes zřejmou originalitu celé studie jsou zde až příliš cítit prvky z jiných vozů. Zadní boční profil připomíná současný Veyron, přední část je prostě Porsche a tak jedinou opravdovou originalitou je zadní okapotovaná část. A že by byla nějak krásná... No posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Carma koncept

 

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků