Porsche Carma, Němec ve francouzském hávu

Studenti prestižní designérské školy Institute Supérieur de Design ve Francii, představili svou vizi budoucího modelu Porsche. Vozu, který v sobě má spojovat opravdové sportovní svezení, ale zároveň možnost každodenního použití.

Tento výsledek ovšem bývá většinou dosti tristní, protože tyto dva charaktery se do jednoho kabátu vejdou jen těžko. To ale z dostupných informací posoudíme jen těžko, a tak se zaměřme na design.

Ten vychází jednak z tradičních prvků Porsche, jako je přední část s kulatými světly, a jednak přináší i zcela nové prvky jako např. řešení zádě. I přes zřejmou originalitu celé studie jsou zde až příliš cítit prvky z jiných vozů. Zadní boční profil připomíná současný Veyron, přední část je prostě Porsche a tak jedinou opravdovou originalitou je zadní okapotovaná část. A že by byla nějak krásná... No posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Carma koncept

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků