Porsche Carma, Němec ve francouzském hávu

Studenti prestižní designérské školy Institute Supérieur de Design ve Francii, představili svou vizi budoucího modelu Porsche. Vozu, který v sobě má spojovat opravdové sportovní svezení, ale zároveň možnost každodenního použití.

Tento výsledek ovšem bývá většinou dosti tristní, protože tyto dva charaktery se do jednoho kabátu vejdou jen těžko. To ale z dostupných informací posoudíme jen těžko, a tak se zaměřme na design.

Ten vychází jednak z tradičních prvků Porsche, jako je přední část s kulatými světly, a jednak přináší i zcela nové prvky jako např. řešení zádě. I přes zřejmou originalitu celé studie jsou zde až příliš cítit prvky z jiných vozů. Zadní boční profil připomíná současný Veyron, přední část je prostě Porsche a tak jedinou opravdovou originalitou je zadní okapotovaná část. A že by byla nějak krásná... No posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Carma koncept

 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků