Porsche Carma, Němec ve francouzském hávu

Studenti prestižní designérské školy Institute Supérieur de Design ve Francii, představili svou vizi budoucího modelu Porsche. Vozu, který v sobě má spojovat opravdové sportovní svezení, ale zároveň možnost každodenního použití.

Tento výsledek ovšem bývá většinou dosti tristní, protože tyto dva charaktery se do jednoho kabátu vejdou jen těžko. To ale z dostupných informací posoudíme jen těžko, a tak se zaměřme na design.

Ten vychází jednak z tradičních prvků Porsche, jako je přední část s kulatými světly, a jednak přináší i zcela nové prvky jako např. řešení zádě. I přes zřejmou originalitu celé studie jsou zde až příliš cítit prvky z jiných vozů. Zadní boční profil připomíná současný Veyron, přední část je prostě Porsche a tak jedinou opravdovou originalitou je zadní okapotovaná část. A že by byla nějak krásná... No posuďte sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche Carma koncept

 

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků