Porsche bude vlastnit majoritní podíl akcí v koncernu Volkswagen

Volkswagen je nejen v domácím Německu uznávanou automobilkou. I když na to stále mnoho lidí zapomíná, jakožto koncern nemá na starosti jen vývoj „lidových vozů”, ale stál třeba i za vývojem takového klenotu, jakým je Bugatti Veyron a patří mu spousta dalších automobilek vč. italského Lamborghini.

Pozice koncernu se ale nyní zásadně změní. Zatímco dříve to byl Volkswagen, který skupoval další automobilky, nyní bude sám definitivně ovládnut. Porsche se totiž rozhodlo vlastnit majoritní podíl akcí v koncernu, přesně 51 %. Tím definitivně získá absolutní kontrolu nad celým koncernem. Co to přesně bude znamenat ukáže až čas, Porsche ale chce být pro VW dále přínosem. Automobilka chce dle vlastních slov zefektivnit výrobu a přispět k rychlejšímu vývoji nových modelů.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků