Porsche bude vlastnit majoritní podíl akcí v koncernu Volkswagen

Volkswagen je nejen v domácím Německu uznávanou automobilkou. I když na to stále mnoho lidí zapomíná, jakožto koncern nemá na starosti jen vývoj „lidových vozů”, ale stál třeba i za vývojem takového klenotu, jakým je Bugatti Veyron a patří mu spousta dalších automobilek vč. italského Lamborghini.

Pozice koncernu se ale nyní zásadně změní. Zatímco dříve to byl Volkswagen, který skupoval další automobilky, nyní bude sám definitivně ovládnut. Porsche se totiž rozhodlo vlastnit majoritní podíl akcí v koncernu, přesně 51 %. Tím definitivně získá absolutní kontrolu nad celým koncernem. Co to přesně bude znamenat ukáže až čas, Porsche ale chce být pro VW dále přínosem. Automobilka chce dle vlastních slov zefektivnit výrobu a přispět k rychlejšímu vývoji nových modelů.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků