Porsche bude v budoucnu „made in Asia“

Že se běžné vozy vyrábí přímo na kontinentu, nebo i v zemi, kde se i prodávají, není nic neobvyklého. Výrobě přímo na místě prodejů se ovšem úspěšně brání výrobci drahých luxusních, případně sportovních vozů. A toto se má změnit.

Automobilka Porsche chce pořádně rozjet prodeje v Asii, přesněji v Číně a Indii. A právě tyto destinace, které mají obrovský potenciál, si zřejmě vyžádají výrobu přímo na místě. I když je Porsche poměrně exkluzivní značka, tlak na cenu a dostupnost je natolik velký, že výstavba výrobního závodu přímo v této oblasti je na spadnutí.

Automobilka sice tento krok ještě nepotvrdila, ale z průběžných informací jasně vyplývá, že tento krok zvažuje. Továrna by měla stát buď v Indii, nebo Číně a vozy, které by se zde vyrobily, zůstanou na tamních trzích.

Porsche plánuje, že výrobní závod by byl spíše jen montovnou, kam by se dovážely jednotlivé díly a ty by se pak složily. Porsche totiž nepočítá s tím, že by jednotlivé komponenty dodávaly místní firmy.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků