Porsche bude v budoucnu „made in Asia“

Že se běžné vozy vyrábí přímo na kontinentu, nebo i v zemi, kde se i prodávají, není nic neobvyklého. Výrobě přímo na místě prodejů se ovšem úspěšně brání výrobci drahých luxusních, případně sportovních vozů. A toto se má změnit.

Automobilka Porsche chce pořádně rozjet prodeje v Asii, přesněji v Číně a Indii. A právě tyto destinace, které mají obrovský potenciál, si zřejmě vyžádají výrobu přímo na místě. I když je Porsche poměrně exkluzivní značka, tlak na cenu a dostupnost je natolik velký, že výstavba výrobního závodu přímo v této oblasti je na spadnutí.

Automobilka sice tento krok ještě nepotvrdila, ale z průběžných informací jasně vyplývá, že tento krok zvažuje. Továrna by měla stát buď v Indii, nebo Číně a vozy, které by se zde vyrobily, zůstanou na tamních trzích.

Porsche plánuje, že výrobní závod by byl spíše jen montovnou, kam by se dovážely jednotlivé díly a ty by se pak složily. Porsche totiž nepočítá s tím, že by jednotlivé komponenty dodávaly místní firmy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků