Porsche Boxster dostane i verzi Coupé

Verze kupé nového Porsche Boxsteru, který se začne prodávat už koncem listopadu, dorazí na trh během příštího roku. Automobilka je sice na slovo skoupá, vše ale nasvědčuje tomu, že se kupé skutečně chystá. Slabší šestiválec 2.7 l s výkonem 176 kW bude doménou roadsteru, do kupé přijde pouze silnější motor s objemem 3.2 l a výkonem 206 kW, který se nachází pod kapotou Boxsteru S. Díky tomu zůstane Boxster 2.7 l nejlevnějším modelem automobilky, kupé bude stát o cca 200 tisíc více - tedy okolo 1,7 mil. Kč.

Za příplatek dostane kupé dvouspojkovou převodovku (2006), která bude fungovat podobně jako DSG od Volkswagenu, a to v automatickém nebo sekvenčním režimu s řazením pod volantem. Nová převodovka nabídne lepší požitek z jízdy než současný pětistupňový automat Tiptronic. Ten samozřejmě zůstává i nadále v nabídce, stejně jako klasická manuální převodovka. Dle serveru What car? Porsche vyloučilo možnost, že by se kupé objevilo s pohonem všech kol či přeplňovaným motorem. Tato výsada zůstává dražšímu modelu 911.

Tip: Přečtěte si článek o nové generaci Boxsteru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Boxster Coupé bude postaven na nové generaci Boxsteru - viz obrázky

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků