Porsche a Volkswagen prohloubí vzájemnou spolupráci

Dnešní svět automobilů je rozdělen jen na několik málo velkých hráčů, kteří zaštiťují většinu známějších automobilek. Tato partnerství umožňují především výrazně snížit náklady na vývoj a úspory jsou to tak markantní, že bez nich dnes ani středně velká automobilka průměrného renomé není schopna na trhu samostatně existovat. A ač zrovna v případě Porsche to nutností zdaleka není, nákup velkého balíku akcií Volkswagenu ho táhne k zintenzivnění vzájemné spolupráce. Schválně zintenzivnění, protože tyto dvě firmy k sobě nikdy neměly daleko a nárazově spolupracovaly i na celkem velkých společných projektech.

Nyní se spolupráce prohloubí a první na řadě bude použití lehkých materiálů. Ty v současnosti vlastní Porsche a bude je používat pro budoucí model Panamera. Ovšem právě vysoká hmotnost současných modelů trápí téměř všechny výrobce, takže tuto technologii převezme pro vybrané modely také Audi a Volkswagen.

Obě strany pak budou i nadále spolupracovat na vybraných projektech jako je modernizace dvouspojkového automatu, případně hybridní systém, který bude zanedlouho představen v produkčních vozech.

Že bychom se časem dočkali volantu z Octavie v Porsche 911 je zřejmě nepravděpodobné, ale použití např. jediného navigačního systému a podobných prvků v rámci celého koncernu už rozum dává.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků