Porsche a Boeing spolupracují na vývoji létajících aut. Zaměří se na městskou dopravu

Dvě velké značky nyní uzavřely pakt ohledně průzkumu trhu osobní vzdušné přepravy ve městech. Dočkáme se „létajících aut“ od Porsche a Boeingu?

Přestože zde jisté pokusy už byly, budoucnost „létajících aut“ se zdá být velice vzdálená či někomu dokonce zcela nemožná. Každopádně, gigant na poli výroby letadel Boeing vidí v myšlence osobní vzdušné přepravy jistý potenciál a svůj vývoj směřuje již delší dobu i tímto směrem. A k možným výsledkům by mohlo společnosti nyní pomoci i Porsche.

Právě Porsche totiž s Boeingem uzavřelo dohodu ohledně společného průzkumu, který se zaměří na možnou budoucnost trhu osobní vzdušné přepravy ve městech. Myšlenkou je samozřejmě prozkoumat, zda by se například drony pro přepravu lidí či jiné létající prostředky (včetně aut) vůbec uchytily a zda je tento nápad reálně proveditelný.

Jak se vyrábí Porsche Taycan? Záběry z továrny ukazují kompletní proces

Jak se vyrábí Porsche Taycan? Záběry z továrny ukazují kompletní proces

Spolupráce se nicméně zaměří i na případný vývoj samotných dopravních prostředků. V konceptuální fázi má již Boeing pracovat na elektrickém stroji schopném vertikálního vzletu a přistání, přičemž na projektu má Porsche pomoci jak po designové, tak technické stránce.

„Tato spolupráce dále rozvine naše úsilí vyvinout nový bezpečný a úsporný dopravní ekosystém. S lídrem na poli automobilů máme jedinečnou příležitost k výzkumu trhu prémiových vzdušných prostředků pro provoz ve městech. Porsche a Boeing tak inovativně spojí své technické a designové poznatky pro urychlení vývoje městské letecké přepravy,“ uvedl Steve Nordlund, viceprezident oddělení Boeing NeXt.

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Porsche v této spolupráci vidí rovněž možnost, jak se posunout z výrobce sportovních aut na pozici vedoucí značky pro prémiovou dopravu. Podle šéfa prodejů a marketingu značky Detleva von Platena by to mohlo znamenat, že se Porsche časem vydá i do oblak. Obě společnosti již vypustily i pár ilustrací, ukazující možný výsledek spolupráce.

Na základě studií se očekává, že silnější vývoj trhu osobní letecké přepravy ve městech přijde nejspíš po roce 2025. Velkou roli v této oblasti budou přitom hrát rovněž technologie autonomního řízení. Zatím ale představy létajících taxíků ve formě autonomních dronů nebo strojů kombinujících výhody automobilů a letadel/helikoptér zůstávají nenaplněnou budoucností.

Galerie doplněna o Porsche Taycan.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků