Porsche a Boeing spolupracují na vývoji létajících aut. Zaměří se na městskou dopravu

Dvě velké značky nyní uzavřely pakt ohledně průzkumu trhu osobní vzdušné přepravy ve městech. Dočkáme se „létajících aut“ od Porsche a Boeingu?

Přestože zde jisté pokusy už byly, budoucnost „létajících aut“ se zdá být velice vzdálená či někomu dokonce zcela nemožná. Každopádně, gigant na poli výroby letadel Boeing vidí v myšlence osobní vzdušné přepravy jistý potenciál a svůj vývoj směřuje již delší dobu i tímto směrem. A k možným výsledkům by mohlo společnosti nyní pomoci i Porsche.

Právě Porsche totiž s Boeingem uzavřelo dohodu ohledně společného průzkumu, který se zaměří na možnou budoucnost trhu osobní vzdušné přepravy ve městech. Myšlenkou je samozřejmě prozkoumat, zda by se například drony pro přepravu lidí či jiné létající prostředky (včetně aut) vůbec uchytily a zda je tento nápad reálně proveditelný.

Jak se vyrábí Porsche Taycan? Záběry z továrny ukazují kompletní proces

Jak se vyrábí Porsche Taycan? Záběry z továrny ukazují kompletní proces

Spolupráce se nicméně zaměří i na případný vývoj samotných dopravních prostředků. V konceptuální fázi má již Boeing pracovat na elektrickém stroji schopném vertikálního vzletu a přistání, přičemž na projektu má Porsche pomoci jak po designové, tak technické stránce.

„Tato spolupráce dále rozvine naše úsilí vyvinout nový bezpečný a úsporný dopravní ekosystém. S lídrem na poli automobilů máme jedinečnou příležitost k výzkumu trhu prémiových vzdušných prostředků pro provoz ve městech. Porsche a Boeing tak inovativně spojí své technické a designové poznatky pro urychlení vývoje městské letecké přepravy,“ uvedl Steve Nordlund, viceprezident oddělení Boeing NeXt.

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Taycan je oficiálně nejdražší elektromobil v Česku. O nejdražší Porsche však nejde

Porsche v této spolupráci vidí rovněž možnost, jak se posunout z výrobce sportovních aut na pozici vedoucí značky pro prémiovou dopravu. Podle šéfa prodejů a marketingu značky Detleva von Platena by to mohlo znamenat, že se Porsche časem vydá i do oblak. Obě společnosti již vypustily i pár ilustrací, ukazující možný výsledek spolupráce.

Na základě studií se očekává, že silnější vývoj trhu osobní letecké přepravy ve městech přijde nejspíš po roce 2025. Velkou roli v této oblasti budou přitom hrát rovněž technologie autonomního řízení. Zatím ale představy létajících taxíků ve formě autonomních dronů nebo strojů kombinujících výhody automobilů a letadel/helikoptér zůstávají nenaplněnou budoucností.

Galerie doplněna o Porsche Taycan.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků