Porsche 911 GT3 vs GT3 RS: ostrý a ostřejší (video)

Porsche 911 GT3 je jeden z nejčistších sportovních automobilů, který si můžete pořídit. I disponuje výkonem „jen” 415 koní, dosahuje skvělých okruhových časů a na tratích poráží i supersportovní automobily věhlasných značek s citelně vyššími výkony. A přitom stojí polovinu.

Jenže pro Porsche není ani to dost a už nějaký ten pátek nabízí svým zákazníkům verzi RS. I když se na první pohled zdá, že rozdílů mezi oběma auty je minimum a ve výsledku si jen připlatíte tučných 30 000 euro za snížení hmotnosti o 20 kg a zlepšení akcelerace na stovku o jednu desetinu sekundy, bližší zkoumání odhalí, že změn je mnohem více a RS už neví, co je to kompromis. Známým důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že přední znáček automobilky je u této verze tvořen pouze samolepkou namísto obvyklého plastického znaku z plastu a kovu...

Ale dost bylo řečí, na dnešním videu se můžete pokochat oběma těmito působivými verzemi v jejich posledním provedení.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 65 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků