Porsche 911 GT3 vs GT3 RS: ostrý a ostřejší (video)

Porsche 911 GT3 je jeden z nejčistších sportovních automobilů, který si můžete pořídit. I disponuje výkonem „jen” 415 koní, dosahuje skvělých okruhových časů a na tratích poráží i supersportovní automobily věhlasných značek s citelně vyššími výkony. A přitom stojí polovinu.

Jenže pro Porsche není ani to dost a už nějaký ten pátek nabízí svým zákazníkům verzi RS. I když se na první pohled zdá, že rozdílů mezi oběma auty je minimum a ve výsledku si jen připlatíte tučných 30 000 euro za snížení hmotnosti o 20 kg a zlepšení akcelerace na stovku o jednu desetinu sekundy, bližší zkoumání odhalí, že změn je mnohem více a RS už neví, co je to kompromis. Známým důkazem tohoto tvrzení budiž fakt, že přední znáček automobilky je u této verze tvořen pouze samolepkou namísto obvyklého plastického znaku z plastu a kovu...

Ale dost bylo řečí, na dnešním videu se můžete pokochat oběma těmito působivými verzemi v jejich posledním provedení.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků