Porsche 911 GT3 RS má konečně datum premiéry! 500koňová saň nejen na trackdays dorazí do měsíce

Asi nejočekávanějším sportovním autem letošního roku je bezpochyby vrchol modelové řady Porsche 911. Nyní už víme, kdy začít naplno slintat.

Snad ani nejde strávit den volných jízd na okruhu, aniž byste neslyšeli šuškání o tom, jaké bude to nové GT3 RS dělo. Není se čemu divit, vrchol nabídky Porsche 911 bude velká věc vyladěná do toho posledního detailu a očekávání ze stran zákazníků jsou obrovská. Nyní už nekonečné testování končí a Porsche se chystá na zvednutí opony.

Nové Porsche 911 GT3 RS se oficiálně představí ve středu 17. srpna v pět hodin odpoledne. „Nové 911 GT3 RS bude ještě lépe využitelné na závodních tratích než předchůdce. Živelně reagující vysokootáčkový čtyřlitrový šestiválcový boxer s výkonem přibližně 500 koní se ukázal jako ideální pro použití při trackdays i na klubových závodech,“ přibližuje novinku Andreas Preuninger, ředitel modelové linie GT.

O autě také víme, že se při vývoji nechalo inspirovat závodními modely 911 RSR a 911 GT3 R GT. Šťouralům se už také podařilo odfotit, že vůz bude jezdit na pneumatikách Pirelli P Zero Trofeo R, výkonově slabší pryže snad ale nikdo ani nečekal. Veškeré detaily o voze se dozvíme až v srpnu, premiéra proběhne digitálně.

Galerie doplněna o fotografie předchozí generace 911 GT3 RS.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Sebastian Vettel ohlásil konec kariéry. Čtyřnásobný mistr světa F1 se chce víc věnovat rodině

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,

Jubilejní Mercedes-Maybach S se v Česku prodal za 9,5 milionu korun. Luxus na palubě jenom těžko najde obdoby

Jubilejní Mercedes-Maybach S se v Česku prodal za 9,5 milionu korun. Luxus na palubě jenom těžko najde obdoby

Rychtera Mario
Výroční ediceLimuzínaLimitovaná ediceLuxusní autaMaybach