Porsche 911 GT3 Cup: lepší auto pro nový rok

Porsche 911 GT3 Cup: lepší auto pro nový rok

Automobilka Porsche pořádá pro své fanoušky mnoho různých továrních závodů. Jedněmi z nich jsou závody v rámci Porsche 911 GT3 Cup. A právě pro tyto závody nyní automobilka představila vylepšené tovární auto, které si stačí koupit, nasednout a jít si užívat závodů.

Základem novinek je přepracovaný šestiválcový boxer, který nyní nabídne výkon 309 kW (420 k), což je o 20 koní více, než tomu bylo u verze pro rok 2007. Při hmotnosti 1 150 kg je pak určitě o dobrou dynamiku postaráno.

Úpravy pak lze spatřit i na bodykitu, kdy byly upraveny některé prvky v předním nárazníku pro lepší přívod vzduchu k brzdám a navíc i nasávací otvory pro chladiče byly upraveny, aby se motor mohl lépe chladit. O přenos výkonu na zadní kola se pak opět stará šestistupňová sekvenční převodovka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Porsche 911 GT3 Cup

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků