Porsche 911 Carrera podle Techartu

Tuningová firma Techart se na výstavě Motor Show v Essenu prezentuje mimo jiné i optickými kitem pro nejnovější Porsche 911 Carrera a Carrera S, konstrukční řadu 997.

Nový aerodynamický kit zahrnuje přední spoiler, širší boční prahy a maličká střešní lišta. Na zádi přibyl difuzor a zdvojené koncovky výfuku. Do blatníků se vejdou kola o velikosti 18-20 palců, v extremním případě se jedná o disky z lehkých slitin o rozměrech 8,5x20 vpředu a 11x20 vzadu s pneumatikami 235/30 a 305/25.

Sportovní tlumiče snižují podvozek o 25 milimetrů. Techart Carreru doplnil vlastním stabilizátorem a nápravy osadil většími brzdami. Vnitřně chlazené a příčně vrtané kotouče o rozměrech 380 milimetrů vpředu a 365 milimetrů vzadu svírají osmipístkové třmeny.

Přepracování motoru modelu 997 je zatím ve vývoji, už je ale hotov kompletně předělaný výfukový systém přes škrtící klapky a katalyzátor až po sportovní výfukový tlumič s chromovanými koncovkami. Pro interiér má Techart připravené kožené čalounění v několika barvách a designově upravený sportovní volant, pedály, nožní opěrku, rukojeť ruční brzdy a madlo řadící páky má o hliníkové a chromované doplňky s logem firmy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky