Porsche 911 Carrera: Dvacet koníků navíc

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky Porsche. V září přijede na trh upravená devětsetjedenáctka.
Porsche 911 Carrera: Dvacet koníků navíc

Letos v září se začne v prodejní síti automobilky Porsche prodávat inovovaná modelová řada 911. Carrera prošla lehkým faceliftem a dostala i silnější motor.

Pod kapotou najdeme stále šest válců, ale jejich objem vzrostl z 3.4 na 3.6 litru. To se příznivě projevilo na výkonu motoru. 911 Carrera žene kupředu plných 320 koní, kteří se zastaví na 285 km/h. Koníků je tedy o 20 více než v současné době. Zvýšený výkon se projevuje i ve zrychlení. Provedení s karoserií Coupé zrychlují z 0 na 100 km/h za rovných 5 vteřin, kabriolety zaostávají jen o pouhé 0,2 vteřiny. S převodovkou Tiptronic S zrychlují všechny 911 za 5,5 vteřiny. Nový motor si řekne jen o 11,1 (11,5 s Tiptronicem S) litru benzínu na každých sto ujetých kilometrů.

Při pohledu z venku poznáme novou devětsetjedenáctku podle hlavních světlometů shodných s modelem 911 Turbo. Bez drobné úpravy se neobešla ani záď a koncovky výfuku. Pokud jste si vyhlídli kabriolet oceníte skleněné zadní okénku, které je navíc vyhřívané.

Porsche 911 Carrera pro modelový rok 2002 se objeví v prodejní síti v září letošního roku. Přestože se provedené úpravy příznivě projevují do schopností a vlastností 911, na českých silnicích to jejich počet zcela jistě nezvýší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků