Porsche 911 Carrera: Dvacet koníků navíc

Dobrá zpráva pro všechny fanoušky Porsche. V září přijede na trh upravená devětsetjedenáctka.
Porsche 911 Carrera: Dvacet koníků navíc

Letos v září se začne v prodejní síti automobilky Porsche prodávat inovovaná modelová řada 911. Carrera prošla lehkým faceliftem a dostala i silnější motor.

Pod kapotou najdeme stále šest válců, ale jejich objem vzrostl z 3.4 na 3.6 litru. To se příznivě projevilo na výkonu motoru. 911 Carrera žene kupředu plných 320 koní, kteří se zastaví na 285 km/h. Koníků je tedy o 20 více než v současné době. Zvýšený výkon se projevuje i ve zrychlení. Provedení s karoserií Coupé zrychlují z 0 na 100 km/h za rovných 5 vteřin, kabriolety zaostávají jen o pouhé 0,2 vteřiny. S převodovkou Tiptronic S zrychlují všechny 911 za 5,5 vteřiny. Nový motor si řekne jen o 11,1 (11,5 s Tiptronicem S) litru benzínu na každých sto ujetých kilometrů.

Při pohledu z venku poznáme novou devětsetjedenáctku podle hlavních světlometů shodných s modelem 911 Turbo. Bez drobné úpravy se neobešla ani záď a koncovky výfuku. Pokud jste si vyhlídli kabriolet oceníte skleněné zadní okénku, které je navíc vyhřívané.

Porsche 911 Carrera pro modelový rok 2002 se objeví v prodejní síti v září letošního roku. Přestože se provedené úpravy příznivě projevují do schopností a vlastností 911, na českých silnicích to jejich počet zcela jistě nezvýší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků