Poradce pro elektronické mýtné bude stát 90 milionů

Do výběrového řízení poradce pro zřízení elektronického mýtného se přihlásil pouze jeden uchazeč: jde o konsorcium Deloitte Czech Republic a Bovis Lend Lease, které za svoje poradní služby požaduje 90 milionů korun. Podle náměstka ministra dopravy je to dobrá cena.

Mýtné pro kamiony by mělo být zavedeno nejpozději koncem roku 2006, přičemž výběrové řízení na dodavatele technologie bude vypsáno už příští měsíc (v červnu). Vláda se bude rozhodovat mezi mikrovlnným a satelitním systémem, přičemž ministerstvu na technologii nezáleží - důležitá je rychlost zavedení a cena.

Ovšem vzhledem k tomu, že EU plánuje zavést jednotný systém výběru mýtného v celém „svazu“, by možná bylo vhodné ještě chvíli počkat, abychom nezačali zavádět něco, co budeme za pár let měnit.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků