Poradce pro elektronické mýtné bude stát 90 milionů

Do výběrového řízení poradce pro zřízení elektronického mýtného se přihlásil pouze jeden uchazeč: jde o konsorcium Deloitte Czech Republic a Bovis Lend Lease, které za svoje poradní služby požaduje 90 milionů korun. Podle náměstka ministra dopravy je to dobrá cena.

Mýtné pro kamiony by mělo být zavedeno nejpozději koncem roku 2006, přičemž výběrové řízení na dodavatele technologie bude vypsáno už příští měsíc (v červnu). Vláda se bude rozhodovat mezi mikrovlnným a satelitním systémem, přičemž ministerstvu na technologii nezáleží - důležitá je rychlost zavedení a cena.

Ovšem vzhledem k tomu, že EU plánuje zavést jednotný systém výběru mýtného v celém „svazu“, by možná bylo vhodné ještě chvíli počkat, abychom nezačali zavádět něco, co budeme za pár let měnit.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků