Poradce pro elektronické mýtné bude stát 90 milionů

Do výběrového řízení poradce pro zřízení elektronického mýtného se přihlásil pouze jeden uchazeč: jde o konsorcium Deloitte Czech Republic a Bovis Lend Lease, které za svoje poradní služby požaduje 90 milionů korun. Podle náměstka ministra dopravy je to dobrá cena.

Mýtné pro kamiony by mělo být zavedeno nejpozději koncem roku 2006, přičemž výběrové řízení na dodavatele technologie bude vypsáno už příští měsíc (v červnu). Vláda se bude rozhodovat mezi mikrovlnným a satelitním systémem, přičemž ministerstvu na technologii nezáleží - důležitá je rychlost zavedení a cena.

Ovšem vzhledem k tomu, že EU plánuje zavést jednotný systém výběru mýtného v celém „svazu“, by možná bylo vhodné ještě chvíli počkat, abychom nezačali zavádět něco, co budeme za pár let měnit.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků