Poradce pro elektronické mýtné bude stát 90 milionů

Do výběrového řízení poradce pro zřízení elektronického mýtného se přihlásil pouze jeden uchazeč: jde o konsorcium Deloitte Czech Republic a Bovis Lend Lease, které za svoje poradní služby požaduje 90 milionů korun. Podle náměstka ministra dopravy je to dobrá cena.

Mýtné pro kamiony by mělo být zavedeno nejpozději koncem roku 2006, přičemž výběrové řízení na dodavatele technologie bude vypsáno už příští měsíc (v červnu). Vláda se bude rozhodovat mezi mikrovlnným a satelitním systémem, přičemž ministerstvu na technologii nezáleží - důležitá je rychlost zavedení a cena.

Ovšem vzhledem k tomu, že EU plánuje zavést jednotný systém výběru mýtného v celém „svazu“, by možná bylo vhodné ještě chvíli počkat, abychom nezačali zavádět něco, co budeme za pár let měnit.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků