Pookyho Patálie s doPravní Policií

V tomto seriálu článků se budete setkávat s neuvěřitelnými, humornými a pravdivými příhodami nejrůznějších nejmenovaných řidičů a řidiček. Doufám tedy, že vám tento seriál alespoň trochu zvedne náladu a že se v něm nepoznáte.
Pookyho Patálie s doPravní Policií

Pookyho První Přestupek

Byla, nebyla jedna nejmenovaná dálnice s názvem, co začíná na D a končí na 1. Po této nejmenované dálnici se takhle jednoho večera vracel Pooky spolu s kamarádem řidičem domů do Prahy. No a jak je u naší nejmenované dálnice takřka již od jejího zprovoznění zvykem, tak zde byl úsek, kde probíhala přestavba. Tato přestavba již ale byla ukončená a kromě značky s horníkem přehazujícím uhlí a značky, kde v bílém kruhu s červeném obrysem bylo velkými černými číslicemi napsáno 40, zde nebylo nic, co by naznačovalo, že zde bude probíhat nějaká práce, natož na silnici.

Pooky si samozřejmě značky všiml a ze slušnosti zpomalil na 80 km/h. Bohužel si ale nevšiml stojánku s radarem, který stál kus za značkou, a tak na něj byl upozorněn až mužem ve slušivé bílé čepičce s elegantní červenobílou plácačkou.

„Dobrý den, pane řidiči.“
„Dobrý den,“ odpověděl zdvořile Pooky.
„Jste si vědom svého přestupku?“
„Jakého přestupku?“ řekl Pooky spíše ze zvyku, doufaje, že mu tento osvědčený trik pomůže.
„No, jel jste na čtyřicítce osmdesát kilometrů v hodině! To bude drahé, pane řidiči. Váš řidičský průkaz, prosím,“ řekl pán v bílé čepičce odměřeným tónem.
„A prosím Vás, platí ta čtyřicítka pro každého řidiče?“
„No, samozřejmě, že pro každého řidiče,“ odpověděl policista ještě odměřenějším tónem a o oktávu výše.

„Tak v tom případě je to v pořádku. Já řidič, on řidič,“ řekl Pooky ukazujíc na svého spolujezdce. „Já čtyřicet, on čtyřicet. To je přeci dohromady osmdesát,“ konstatoval Pooky tím nejnevinnějším tónem. Milému policistovi v tu chvíli mírně stoupl tlak, Pookymu vrátil řidičský průkaz, tak trochu zrudl, levou rukou ukázal doleva, jako že má Pooky jet a pravou rukou si strhl svoji krásnou bílou čepičku na zem a začal po ní dupat. Pooky tedy uposlechl policistova rozkazu a poslušně odjel (samozřejmě rychlostí 40 km/h). Pookyho První Přestupek se tedy obešel bez jakékoliv pokuty.

Poučení na závěr

Z našeho příběhu vyplývá hned několik poučení:

1. nejezděte po oné nejmenované dálnici, stejně se pořád jen opravuje

2. jestli nechcete dostat pokutu za rychlou jízdu, tak jezděte ve dvou

3. máte-li vozidlo s objemem válců nad 2000 ccm, tak jezděte raději ve třech

4. pokud nemáte rádi pány v bílých čepičkách, tak v podobné situaci trvejte na příchodu nějaké hezké policistky

5. no, také by se dalo jezdit podle předpisů

6. …vztažených na všechny řidiče ve vozidle dohromady a ne na každého zvlášť

Poznámka: Jakákoliv podobnost se skutečností je čistě nenáhodná a pravdivá.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

dnes | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků