Pookyho Patálie s doPravní Policií VIII.

Máme poslední neděli před Štědrým dnem a stejně jako každý týden, přichází na řadu Pooky a jeho historky z motoristického života.
Pookyho Patálie s doPravní Policií VIII.
Pookyho osmý Přestupek

Jednoho dne se zase Pooky rozhodl půjčit si auto od svého britského přítele. Byl to nádherný Jaguár akorát že s řízením napravo a britskou SPZ. No a když už jedete v takovém pěkném autě s pořádným motorem, tak jen těžko můžete odolat tomu, vyzkoušet si, co takové auto umí. Ani Pooky se v oblasti odolávání příliš nevyznamenal, a tak se prostě neudržel a na dálnici se rozjel o něco rychleji, než mu radí předpisy. Samozřejmě, že o pár kilometrů dál mu to dal najevo dopravní policista s červenou plácačkou v ruce.

„Good morning mister,“ pronesl dopravní policista svoji lámanou angličtinou, což Pookyho přinejmenším zaskočilo, ale nechtěl kazit legraci, a tak mu odpověděl s o něco lepší angličtinou.

„Dobrý den, pane.“
„Vy překročil rychlost jste!“
„Prosim?!“
„Vaše rychlost, moc velká.“
„Ach tak.“
„To bude stát Vás peněz moc.“
„A kolik?“
„300 liber!“

Teď už Pooky viděl, že končí sranda a že 300 liber překročení rychlosti na dálnici rozhodně stát nemůže, a tak spustil na policistu česky: „To si snad děláte srandu, ne?! Přes 16 tisíc korun za blbý překročení rychlosti?!“

To policistu evidentně zaskočilo. Po minutovém tichu, které vyplňoval jeho výraz vyjadřující naprostý šok, se zmohl na odpověď: „Pa, pa, pa, pardon, já... no, víte..., já jsem..., přeci jen...“

„Co prosím?!“
„No, já... Já jsem Vám chtěl říct, že můžete jet dál.“
„Díky, naschle,“ odpověděl suše Pooky a odjel.

Poučení na závěr

Občas se mezi dopravními policisty najdou i tací, kteří občas zatouží po tom přepočítávat pokuty mezi jednotlivými měnami na základě jejich nominální hodnoty. Tento případ byl však snad pouze černou výjimkou. I mezi policisty se totiž občas najde člověk, který by tohoto povolání neměl být hoden. Doufejme ale, že takovýchto policistů bude co nejméně nebo ještě lépe, že žádní takoví policisté vůbec nebudou.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků