Pookyho Patálie s doPravní Policií VIII.

Máme poslední neděli před Štědrým dnem a stejně jako každý týden, přichází na řadu Pooky a jeho historky z motoristického života.
Pookyho Patálie s doPravní Policií VIII.
Pookyho osmý Přestupek

Jednoho dne se zase Pooky rozhodl půjčit si auto od svého britského přítele. Byl to nádherný Jaguár akorát že s řízením napravo a britskou SPZ. No a když už jedete v takovém pěkném autě s pořádným motorem, tak jen těžko můžete odolat tomu, vyzkoušet si, co takové auto umí. Ani Pooky se v oblasti odolávání příliš nevyznamenal, a tak se prostě neudržel a na dálnici se rozjel o něco rychleji, než mu radí předpisy. Samozřejmě, že o pár kilometrů dál mu to dal najevo dopravní policista s červenou plácačkou v ruce.

„Good morning mister,“ pronesl dopravní policista svoji lámanou angličtinou, což Pookyho přinejmenším zaskočilo, ale nechtěl kazit legraci, a tak mu odpověděl s o něco lepší angličtinou.

„Dobrý den, pane.“
„Vy překročil rychlost jste!“
„Prosim?!“
„Vaše rychlost, moc velká.“
„Ach tak.“
„To bude stát Vás peněz moc.“
„A kolik?“
„300 liber!“

Teď už Pooky viděl, že končí sranda a že 300 liber překročení rychlosti na dálnici rozhodně stát nemůže, a tak spustil na policistu česky: „To si snad děláte srandu, ne?! Přes 16 tisíc korun za blbý překročení rychlosti?!“

To policistu evidentně zaskočilo. Po minutovém tichu, které vyplňoval jeho výraz vyjadřující naprostý šok, se zmohl na odpověď: „Pa, pa, pa, pardon, já... no, víte..., já jsem..., přeci jen...“

„Co prosím?!“
„No, já... Já jsem Vám chtěl říct, že můžete jet dál.“
„Díky, naschle,“ odpověděl suše Pooky a odjel.

Poučení na závěr

Občas se mezi dopravními policisty najdou i tací, kteří občas zatouží po tom přepočítávat pokuty mezi jednotlivými měnami na základě jejich nominální hodnoty. Tento případ byl však snad pouze černou výjimkou. I mezi policisty se totiž občas najde člověk, který by tohoto povolání neměl být hoden. Doufejme ale, že takovýchto policistů bude co nejméně nebo ještě lépe, že žádní takoví policisté vůbec nebudou.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků