Pookyho Patálie s doPravní Policií VIII.

Máme poslední neděli před Štědrým dnem a stejně jako každý týden, přichází na řadu Pooky a jeho historky z motoristického života.
Pookyho Patálie s doPravní Policií VIII.
Pookyho osmý Přestupek

Jednoho dne se zase Pooky rozhodl půjčit si auto od svého britského přítele. Byl to nádherný Jaguár akorát že s řízením napravo a britskou SPZ. No a když už jedete v takovém pěkném autě s pořádným motorem, tak jen těžko můžete odolat tomu, vyzkoušet si, co takové auto umí. Ani Pooky se v oblasti odolávání příliš nevyznamenal, a tak se prostě neudržel a na dálnici se rozjel o něco rychleji, než mu radí předpisy. Samozřejmě, že o pár kilometrů dál mu to dal najevo dopravní policista s červenou plácačkou v ruce.

„Good morning mister,“ pronesl dopravní policista svoji lámanou angličtinou, což Pookyho přinejmenším zaskočilo, ale nechtěl kazit legraci, a tak mu odpověděl s o něco lepší angličtinou.

„Dobrý den, pane.“
„Vy překročil rychlost jste!“
„Prosim?!“
„Vaše rychlost, moc velká.“
„Ach tak.“
„To bude stát Vás peněz moc.“
„A kolik?“
„300 liber!“

Teď už Pooky viděl, že končí sranda a že 300 liber překročení rychlosti na dálnici rozhodně stát nemůže, a tak spustil na policistu česky: „To si snad děláte srandu, ne?! Přes 16 tisíc korun za blbý překročení rychlosti?!“

To policistu evidentně zaskočilo. Po minutovém tichu, které vyplňoval jeho výraz vyjadřující naprostý šok, se zmohl na odpověď: „Pa, pa, pa, pardon, já... no, víte..., já jsem..., přeci jen...“

„Co prosím?!“
„No, já... Já jsem Vám chtěl říct, že můžete jet dál.“
„Díky, naschle,“ odpověděl suše Pooky a odjel.

Poučení na závěr

Občas se mezi dopravními policisty najdou i tací, kteří občas zatouží po tom přepočítávat pokuty mezi jednotlivými měnami na základě jejich nominální hodnoty. Tento případ byl však snad pouze černou výjimkou. I mezi policisty se totiž občas najde člověk, který by tohoto povolání neměl být hoden. Doufejme ale, že takovýchto policistů bude co nejméně nebo ještě lépe, že žádní takoví policisté vůbec nebudou.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků