Pookyho Patálie s doPravní Policií VII.

Již šest neděl si můžete na AutoRevue číst o zábavných zážitcích vašich kolegů řidičů s dopravní policií. Ani dnešek nebude výjimkou.
Pookyho Patálie s doPravní Policií VII.

Pookyho sedmý Přestupek

Pookyho přítel žil delší dobu v Anglii. Když se pak vracel do ČR, tak si s sebou vzal i svého milovaného čtyřkolového mazlíčka, který měl, ostatně jako všechna auta z Anglie, volant na špatné straně. Jednoho dne se konala party v jedné nejmenované hospůdce. Pookyho britský přítel byl již ve stavu, kdy skutečně řídit nemohl, a tak ho Pooky naložil do auta, sedl za volant a rozjel se s ním směrem k jeho domu. Co čert nechtěl, tak Pookymu špatně svítilo pravé zadní světlo, a tak ho při namátkové kontrole zastavila dopravní policie.

Hned, jak Pooky zastavil, tak se k levým předním dveřím začal blížit dopravní policista. Pookyho přítel raději stáhl okénko, protože si nebyl už příliš jistý, zda se nebude chtít jeho večeře podívat proč se zastavili. Policista přišel k levým předním dveřím a pronesl:

„Dobrý večer.“
„Brej večír,“ ozvalo se poněkud společensky unaveným tónem.
„Víte, že vám špatně svítí zadní světla?“
„Fakt? Ale co, tak nebudu couvat.
„Pane řidiči, pojďte si vystoupit, fouknete mi do balónku!“
„To jako já? A to ten balónek nemůžete nafouknout sám?!“ řekl Pookyho přítel laškovným tónem.
„Vy jste před jízdou pil alkohol, že?“
„Milej pane, já toho vypil tolik, že Vám ani nemůžu říct, jestli to poslední byl alkohol nebo ne.“
„Tak dost, vystupte si a provedeme dechovou zkoušku. To Vás přijde zatraceně draho, řídit pod vlivem alkoholu!“
„Ale já neřídím!“
„Cože?!“ „Povidám, že já neřídim!“ zopakoval pro jistotu Pookyho přítel ještě jednou.

Policista, téměř rudý vzteky, se ohnul a podíval se otevřeným okénkem do auta. Skutečně, Pookyho přítel neřídil, protože volant byl napravo a seděl za ním úplně střízlivý Pooky...

Poučení na závěr

Pokud se chcete někdy pobavit na cizí účet, tak se zkuste projet s autem, které má řízení na druhé straně. Jen si dejte pozor až pojedete v Anglii s autem s řízením vlevo. Tamní policisté by totiž nemuseli mít až takový smysl pro humor jako ti naši.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků