Pookyho Patálie s doPravní Policií IX.

Přišla poslední neděle v roce 2001 a spolu s ní i poslední letošní díl Pookyho. Pohodlně se tedy usaďte a ponořte se do dalšího Pookyho setkání s českou dopravní policií.
Pookyho Patálie s doPravní Policií IX.

Pookyho devátý Přestupek

Jednoho dne se vydal Pooky se svým nadřízeným na služební cestu na Slovensko. Jelikož měli před sebou dlouhou cestu a Audi A8 si celkem bez problémů na dálnici jelo i více jak dvakrát rychleji než je nejvyšší povolená rychlost, tak cesta ubíhala celkem rychle. Vždycky, když si Pooky všiml nějakého nenápadně stojícího auta s člověkem na místě spolujezdce, tak přibrzdil a bylo to. Těsně před hranicemi však přehlédl jednoho policistu, který záškodnicky stál na mostě nad dálnicí a bylo vymalováno. Jelikož ale Pookyho nadřízený je duchapřítomný člověk, tak celá situace nabyla nečekaných obrátek a dopravní policista, který původně přišel dát Pookymu pokutu se nestačil ani divit.

Pooky na znamení dopravního policisty zajel ke kraji vozovky a zastavil. Zatímco se policista blížil k autu, tak Pookyho nadřízený dělal, že spí. Když policista přišel k autu, tak Pooky stáhl okénko a Pookyho nadřízený dělal, že se právě probouzí.

„Dobrý den, pane řidiči. Vy nevíte, že se na dálnici jezdí 130 km/h nebo co?!“ řekl policista trochu agresivnějším tónem.

„Cože?! Kolik si jel ty ha*zle! Seš blbej nebo co?!“ obořil se Pookyho nadřízený na Pookyho a pak pokračoval klidným tónem směrem k policistovi. „Kolik prosím Vás jel můj řidič?!“

„Jel 210 km/h!“

„No, to snad neni možný! Kolikrát ti budu řikat, že budeš jezdit podle předpisů! Jsi ma*or nebo co? Už toho mám právě dost! Máš padáka! Hned jak se vrátíme, tak si můžeš jít hledat nový místo! A na odměny zapomeň! Nemíním ti pořád dokola řikat, že budeš jezdit podle předpisů!!!“ řval Pookyho nadřízený na Pooky tak, že policistovi málem praskly ušní bubínky. Pooky samozřejmě nechtěl kazit legraci a tak začal dělat jako že skoro brečí.

„Pane řidiči, vystupte si z auta prosím,“ řekl policista Pookymu soustrastným tónem.
Pooky poslušně vystoupil a zavřel za sebou dveře.
„Pojď se mnou ještě kousek,“ pošeptal Pookymu policista.
„Hele, promiň, já ti nechtěl udělat takovej průser. Je mi to fakt líto. Ten tvůj šéf je pěknej kre*én, co?“ pokračoval policista.
„No,“ odvětil smutně Pooky.
„To na tebe takhle řve často?“
„No, skoro pořád,“ řekl Pooky ještě smutněji.
„Hele, necháme to bejt. Hlavně už jeď pomalu a sorry za ten vyhazov, to jsem fakt nechtěl,“ odpověděl policista Pookymu a pokynul mu, ať se vrátí do auta a odjede.

Pooky se vrátil do auta, nasedl a rozvážně odjel směrem k hranicím. Jen, co byli z dohledu, se pak oba dva, Pooky i jeho nadřízený, pořádně zasmáli...

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků