Pookyho Patálie s doPravní Policií IV.

Je tu neděle, a tak se můžete opět setkat s postavičkou Pookyho a jeho dalším zážitkem s dopravní policií.
Pookyho Patálie s doPravní Policií IV.
Pookyho čtvrtý Přestupek

V dobách nedávno minulých, kdy se dopravní policie věnovala i jiným dopravním přestupkům než špatnému parkování a překročení maximální povolené rychlosti, jel Pooky ve svém autě po jedné z českých silnic, kde se její autoři snažili naznačit, že by se zde opravdu předjíždět nemělo. Co se ale nestalo – Pooky jel na víkend a už se těšil až dorazí na svoji chatu. Před ním se ale táhl nějaký poněkud pomalejší účastník silničního provozu. Po pěti minutách mu ale došla trpělivost a tak dotyčnou „překážku“ předjel. Kousek opodál to však zpozoroval bystrý policista a o pár sekund později Pookyho zastavil.

„Dobrý den, pane řidiči.“
„Dobrý den!“
„Víte, jakého dopravního prostředku jste se dopustil?“
„Dopravního přestupku? Snad žádného, ne?!“
„Předjížděl jste na dvojité plné čáře!“ řekl policista poněkud rozčíleně.
„Cože?! Jaké dvojité plné čáře?! Copak můžu za to, že jste ten prostřední pruh udělali tak úzký, že mi z něj koukala zrcátka?!“ odpověděl Pooky sebevědomě.

Policista byl evidentně odpovědí mírně řečeno zaskočen. Poté, co zapátral v paměti po hodinách matematiky a geometrie, tak musel uznat, že Pookymu z prostředního pruhu skutečně přečnívala zrcátka. S poněkud nevěřícím výrazem tedy pokynul Pookymu, ať odjede.

Poučení na závěr

Když vás zastaví dopravní policista, tak dělejte, že nevíte proč. Když vám pak bude vysvětlovat, že jste se dopustili dopravního přestupku, tak mu vysvětlete, že je to subjektivní.

Čím více nečekaná a originálnější bude vaše odpověď, tím větší máte pravděpodobnost, že tomu policista uvěří nebo že ho aspoň zvikláte a on vás nechá jet. Existuje ale i jistá pravděpodobnost, že tomu bude i právě naopak.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků