Pookyho Patálie s doPravní Policií IV.

Je tu neděle, a tak se můžete opět setkat s postavičkou Pookyho a jeho dalším zážitkem s dopravní policií.
Pookyho Patálie s doPravní Policií IV.
Pookyho čtvrtý Přestupek

V dobách nedávno minulých, kdy se dopravní policie věnovala i jiným dopravním přestupkům než špatnému parkování a překročení maximální povolené rychlosti, jel Pooky ve svém autě po jedné z českých silnic, kde se její autoři snažili naznačit, že by se zde opravdu předjíždět nemělo. Co se ale nestalo – Pooky jel na víkend a už se těšil až dorazí na svoji chatu. Před ním se ale táhl nějaký poněkud pomalejší účastník silničního provozu. Po pěti minutách mu ale došla trpělivost a tak dotyčnou „překážku“ předjel. Kousek opodál to však zpozoroval bystrý policista a o pár sekund později Pookyho zastavil.

„Dobrý den, pane řidiči.“
„Dobrý den!“
„Víte, jakého dopravního prostředku jste se dopustil?“
„Dopravního přestupku? Snad žádného, ne?!“
„Předjížděl jste na dvojité plné čáře!“ řekl policista poněkud rozčíleně.
„Cože?! Jaké dvojité plné čáře?! Copak můžu za to, že jste ten prostřední pruh udělali tak úzký, že mi z něj koukala zrcátka?!“ odpověděl Pooky sebevědomě.

Policista byl evidentně odpovědí mírně řečeno zaskočen. Poté, co zapátral v paměti po hodinách matematiky a geometrie, tak musel uznat, že Pookymu z prostředního pruhu skutečně přečnívala zrcátka. S poněkud nevěřícím výrazem tedy pokynul Pookymu, ať odjede.

Poučení na závěr

Když vás zastaví dopravní policista, tak dělejte, že nevíte proč. Když vám pak bude vysvětlovat, že jste se dopustili dopravního přestupku, tak mu vysvětlete, že je to subjektivní.

Čím více nečekaná a originálnější bude vaše odpověď, tím větší máte pravděpodobnost, že tomu policista uvěří nebo že ho aspoň zvikláte a on vás nechá jet. Existuje ale i jistá pravděpodobnost, že tomu bude i právě naopak.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků