Pookyho Patálie s doPravní Policií IV.

Je tu neděle, a tak se můžete opět setkat s postavičkou Pookyho a jeho dalším zážitkem s dopravní policií.
Pookyho Patálie s doPravní Policií IV.
Pookyho čtvrtý Přestupek

V dobách nedávno minulých, kdy se dopravní policie věnovala i jiným dopravním přestupkům než špatnému parkování a překročení maximální povolené rychlosti, jel Pooky ve svém autě po jedné z českých silnic, kde se její autoři snažili naznačit, že by se zde opravdu předjíždět nemělo. Co se ale nestalo – Pooky jel na víkend a už se těšil až dorazí na svoji chatu. Před ním se ale táhl nějaký poněkud pomalejší účastník silničního provozu. Po pěti minutách mu ale došla trpělivost a tak dotyčnou „překážku“ předjel. Kousek opodál to však zpozoroval bystrý policista a o pár sekund později Pookyho zastavil.

„Dobrý den, pane řidiči.“
„Dobrý den!“
„Víte, jakého dopravního prostředku jste se dopustil?“
„Dopravního přestupku? Snad žádného, ne?!“
„Předjížděl jste na dvojité plné čáře!“ řekl policista poněkud rozčíleně.
„Cože?! Jaké dvojité plné čáře?! Copak můžu za to, že jste ten prostřední pruh udělali tak úzký, že mi z něj koukala zrcátka?!“ odpověděl Pooky sebevědomě.

Policista byl evidentně odpovědí mírně řečeno zaskočen. Poté, co zapátral v paměti po hodinách matematiky a geometrie, tak musel uznat, že Pookymu z prostředního pruhu skutečně přečnívala zrcátka. S poněkud nevěřícím výrazem tedy pokynul Pookymu, ať odjede.

Poučení na závěr

Když vás zastaví dopravní policista, tak dělejte, že nevíte proč. Když vám pak bude vysvětlovat, že jste se dopustili dopravního přestupku, tak mu vysvětlete, že je to subjektivní.

Čím více nečekaná a originálnější bude vaše odpověď, tím větší máte pravděpodobnost, že tomu policista uvěří nebo že ho aspoň zvikláte a on vás nechá jet. Existuje ale i jistá pravděpodobnost, že tomu bude i právě naopak.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků