Pookyho Patálie s doPravní Policií III

Dnes vám přinášíme již třetí Pookyho zážitek s dopravní policií, tentokrát se zaměříme na problematiku efektivnosti silničních kontrol a jejich vlivu na budoucí chování řidičů.
Pookyho Patálie s doPravní Policií III
Pookyho třetí Přestupek

Bylo již pozdní ráno a Pooky pospíchal do práce. Přeci jen ta půlhodinka, o kterou zaspal byla znát i na tom, jak rychle jel. Jeho rychlost tak byla, řekněme, trochu v nesouladu s maximální povolenou rychlostí jízdy v obci. Jelikož Pooky opravdu pospíchal, tak si nestačil všimnout nenápadné bílé Felicie, která parkovala v odstavném pruhu, a tak ho musel až o pár desítek metrů dále upozornit dopravní policista v bílé uniformě a s červenou plácačkou v ruce, že v té Felicii byl mimo jiné také radar.

I když se Pooky snažil policistovi posunky ukázat, ať uhne, že pospíchá, tak policista ne a ne to pochopit, a tak Pooky raději zastavil, aby ho nepřejel (moudřejší ustoupí). Policistovi evidentně udělalo radost, že Pooky zastavil a tak, žertovně naladěn, jal se Pookymu položit pár otázek.

„Dobrý den pane řidiči, Vy nevíte, co znamená, když Vám ukazuji červenou plácačku?!“ řekl poněkud bezdůvodně rozčíleným hlasem.

„Vím,“ odpověděl Pooky stroze.
„Víte, proč jsem Vás zastavil?“
„Vím.“
„Můžete mi, prosím Vás, vysvětlit, proč jste jel v obci 80 km/h?“
„Pospíchám!“
„No, jak jako, pospíchám?!“
„Prostě jsem pospíchal, je mi to moc líto, přestupku jsem si vědom, pokutu zaplatím, hlavně, ať už můžu jet,“ odvětil Pooky s nervózním pohledem na hodinky.
„No, takže to bude za dva tisíce korun, pane řidiči!“

Když Pooky zaplatil pokutu a vzal si bloček, tak poněkud nervóznímu policistovi ještě na rozloučenou řekl: „Kdybyste mě tady tak dlouho nezdržoval, tak bych teď nemusel jet jako pra*e!“ a za zvuku skřípějících kol odjel.

Poučení na závěr

Když policistu, který se Vás snaží zastavit nepřejedete, tak uvidíte, že bude mít podstatně lepší náladu, než kdybyste ho přejeli (to samozřejmě funguje i u jiných lidí). Když při jízdě pospícháte, tak si dávejte pozor na radary (nebo byste mohli také jezdit podle předpisů).
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 33 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků