Pookyho Patálie s doPravní Policií III

Dnes vám přinášíme již třetí Pookyho zážitek s dopravní policií, tentokrát se zaměříme na problematiku efektivnosti silničních kontrol a jejich vlivu na budoucí chování řidičů.
Pookyho Patálie s doPravní Policií III
Pookyho třetí Přestupek

Bylo již pozdní ráno a Pooky pospíchal do práce. Přeci jen ta půlhodinka, o kterou zaspal byla znát i na tom, jak rychle jel. Jeho rychlost tak byla, řekněme, trochu v nesouladu s maximální povolenou rychlostí jízdy v obci. Jelikož Pooky opravdu pospíchal, tak si nestačil všimnout nenápadné bílé Felicie, která parkovala v odstavném pruhu, a tak ho musel až o pár desítek metrů dále upozornit dopravní policista v bílé uniformě a s červenou plácačkou v ruce, že v té Felicii byl mimo jiné také radar.

I když se Pooky snažil policistovi posunky ukázat, ať uhne, že pospíchá, tak policista ne a ne to pochopit, a tak Pooky raději zastavil, aby ho nepřejel (moudřejší ustoupí). Policistovi evidentně udělalo radost, že Pooky zastavil a tak, žertovně naladěn, jal se Pookymu položit pár otázek.

„Dobrý den pane řidiči, Vy nevíte, co znamená, když Vám ukazuji červenou plácačku?!“ řekl poněkud bezdůvodně rozčíleným hlasem.

„Vím,“ odpověděl Pooky stroze.
„Víte, proč jsem Vás zastavil?“
„Vím.“
„Můžete mi, prosím Vás, vysvětlit, proč jste jel v obci 80 km/h?“
„Pospíchám!“
„No, jak jako, pospíchám?!“
„Prostě jsem pospíchal, je mi to moc líto, přestupku jsem si vědom, pokutu zaplatím, hlavně, ať už můžu jet,“ odvětil Pooky s nervózním pohledem na hodinky.
„No, takže to bude za dva tisíce korun, pane řidiči!“

Když Pooky zaplatil pokutu a vzal si bloček, tak poněkud nervóznímu policistovi ještě na rozloučenou řekl: „Kdybyste mě tady tak dlouho nezdržoval, tak bych teď nemusel jet jako pra*e!“ a za zvuku skřípějících kol odjel.

Poučení na závěr

Když policistu, který se Vás snaží zastavit nepřejedete, tak uvidíte, že bude mít podstatně lepší náladu, než kdybyste ho přejeli (to samozřejmě funguje i u jiných lidí). Když při jízdě pospícháte, tak si dávejte pozor na radary (nebo byste mohli také jezdit podle předpisů).
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků