Pookyho Patálie s doPravní Policií III

Dnes vám přinášíme již třetí Pookyho zážitek s dopravní policií, tentokrát se zaměříme na problematiku efektivnosti silničních kontrol a jejich vlivu na budoucí chování řidičů.
Pookyho Patálie s doPravní Policií III
Pookyho třetí Přestupek

Bylo již pozdní ráno a Pooky pospíchal do práce. Přeci jen ta půlhodinka, o kterou zaspal byla znát i na tom, jak rychle jel. Jeho rychlost tak byla, řekněme, trochu v nesouladu s maximální povolenou rychlostí jízdy v obci. Jelikož Pooky opravdu pospíchal, tak si nestačil všimnout nenápadné bílé Felicie, která parkovala v odstavném pruhu, a tak ho musel až o pár desítek metrů dále upozornit dopravní policista v bílé uniformě a s červenou plácačkou v ruce, že v té Felicii byl mimo jiné také radar.

I když se Pooky snažil policistovi posunky ukázat, ať uhne, že pospíchá, tak policista ne a ne to pochopit, a tak Pooky raději zastavil, aby ho nepřejel (moudřejší ustoupí). Policistovi evidentně udělalo radost, že Pooky zastavil a tak, žertovně naladěn, jal se Pookymu položit pár otázek.

„Dobrý den pane řidiči, Vy nevíte, co znamená, když Vám ukazuji červenou plácačku?!“ řekl poněkud bezdůvodně rozčíleným hlasem.

„Vím,“ odpověděl Pooky stroze.
„Víte, proč jsem Vás zastavil?“
„Vím.“
„Můžete mi, prosím Vás, vysvětlit, proč jste jel v obci 80 km/h?“
„Pospíchám!“
„No, jak jako, pospíchám?!“
„Prostě jsem pospíchal, je mi to moc líto, přestupku jsem si vědom, pokutu zaplatím, hlavně, ať už můžu jet,“ odvětil Pooky s nervózním pohledem na hodinky.
„No, takže to bude za dva tisíce korun, pane řidiči!“

Když Pooky zaplatil pokutu a vzal si bloček, tak poněkud nervóznímu policistovi ještě na rozloučenou řekl: „Kdybyste mě tady tak dlouho nezdržoval, tak bych teď nemusel jet jako pra*e!“ a za zvuku skřípějících kol odjel.

Poučení na závěr

Když policistu, který se Vás snaží zastavit nepřejedete, tak uvidíte, že bude mít podstatně lepší náladu, než kdybyste ho přejeli (to samozřejmě funguje i u jiných lidí). Když při jízdě pospícháte, tak si dávejte pozor na radary (nebo byste mohli také jezdit podle předpisů).
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků