Pomáda na steroidech teď může být vaše. Unikátní kombi má výkon 625 koní

Kdy jindy máte příležitosti si prohlédnout 64 let staré kombi s motorem o objemu 8,3 litru?

Chevrolet Nomad byl jedním z typických amerických kombíků 50. let, který vozil tamní rodiny z jednoho pobřeží států na druhé. Nomad začal svou pouť v roce 1955, první generace však vydržela pouhé tři roky. Pod kapotou byl osmiválcový motor o objemu 4,3 litru, jehož kubatura se poslední modelový rok zvětšila na 4,6 litru.

Zatím nejsilnější Corvette C8 má mít 1200 koní. Zásluhou Chevroletu to ale nebude

Zatím nejsilnější Corvette C8 má mít 1200 koní. Zásluhou Chevroletu to ale nebude

Jistý americký zákazník svěřil před lety svůj Nomad z roku 1955 do rukou specialistů a odborníků na extrémní úpravy v Classic Car Studios (CCS). O dva roky později, v roce 2016, se tato firma pochlubila omamným výsledkem na slavné americké výstavě SEMA. Tento vůz bude nyní součástí aukce firmy Barrett-Jackson.

Kombi půjde automaticky do garáže nejvyšší nabídce. Nový majitel si domů poveze plně restaurovaný a modifikovaný unikát, o jehož jedinečnosti se můžete přesvědčit v galerii nahoře. Kompletně odstrojený vůz stojí na novém šasi. Pod kapotou je nový motor, který zkonstruoval Scott Shafiroff, závodník dragsterů.

Kultura Bosozuku představuje největší japonský bizár. Přesvědčte se o tom sami

Kultura Bosozuku představuje největší japonský bizár. Přesvědčte se o tom sami

Jedná se o osmiválec o objemu 8,3 litru, který produkuje výkon 625 koní. Tato enormní síla se posílá na kola pomocí čtyřstupňové automatické převodovky Bowler. Po otevření dveří nabídne upravený Nomad luxusní společnost kůže, dřeva a perfektního zpracování. Aukce s tímto vozem proběhne začátkem příštího roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 23 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků