Pomáda na steroidech teď může být vaše. Unikátní kombi má výkon 625 koní

Kdy jindy máte příležitosti si prohlédnout 64 let staré kombi s motorem o objemu 8,3 litru?

Chevrolet Nomad byl jedním z typických amerických kombíků 50. let, který vozil tamní rodiny z jednoho pobřeží států na druhé. Nomad začal svou pouť v roce 1955, první generace však vydržela pouhé tři roky. Pod kapotou byl osmiválcový motor o objemu 4,3 litru, jehož kubatura se poslední modelový rok zvětšila na 4,6 litru.

Zatím nejsilnější Corvette C8 má mít 1200 koní. Zásluhou Chevroletu to ale nebude

Zatím nejsilnější Corvette C8 má mít 1200 koní. Zásluhou Chevroletu to ale nebude

Jistý americký zákazník svěřil před lety svůj Nomad z roku 1955 do rukou specialistů a odborníků na extrémní úpravy v Classic Car Studios (CCS). O dva roky později, v roce 2016, se tato firma pochlubila omamným výsledkem na slavné americké výstavě SEMA. Tento vůz bude nyní součástí aukce firmy Barrett-Jackson.

Kombi půjde automaticky do garáže nejvyšší nabídce. Nový majitel si domů poveze plně restaurovaný a modifikovaný unikát, o jehož jedinečnosti se můžete přesvědčit v galerii nahoře. Kompletně odstrojený vůz stojí na novém šasi. Pod kapotou je nový motor, který zkonstruoval Scott Shafiroff, závodník dragsterů.

Kultura Bosozuku představuje největší japonský bizár. Přesvědčte se o tom sami

Kultura Bosozuku představuje největší japonský bizár. Přesvědčte se o tom sami

Jedná se o osmiválec o objemu 8,3 litru, který produkuje výkon 625 koní. Tato enormní síla se posílá na kola pomocí čtyřstupňové automatické převodovky Bowler. Po otevření dveří nabídne upravený Nomad luxusní společnost kůže, dřeva a perfektního zpracování. Aukce s tímto vozem proběhne začátkem příštího roku.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

25.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 15 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků