Polsko se dočká nové velké továrny na auta

Nejen česká ekonomika, ale i ta polská se může těšit z přízně automobilek. Opel, Fiat a nově i Ford budou vyrábět své vozy u našich severních sousedů.

Nová automobilka, která vznikne ve spolupráci Fiatu a Fordu, bude vyrábět jak malý Fiat 500, tak jeho téměř identické dvojče Ford Ka. Automobilky tím napodobí český koncern TPCA, kde vyrábí v podstatě stejný model automobilek Citroen, Peugeot a Toyota.

Polský závod ovšem bude mít výrazně větší výrobní kapacitu. V Kolíně se vyrábí na 300 000 nových vozů a v Polsku to bude 550 000. Pro Fiat to ovšem nebude jediný závod, v současnosti již vyrábí model Seicento a Panda v továrně v Tychy.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků