Polsko se dočká nové velké továrny na auta

Nejen česká ekonomika, ale i ta polská se může těšit z přízně automobilek. Opel, Fiat a nově i Ford budou vyrábět své vozy u našich severních sousedů.

Nová automobilka, která vznikne ve spolupráci Fiatu a Fordu, bude vyrábět jak malý Fiat 500, tak jeho téměř identické dvojče Ford Ka. Automobilky tím napodobí český koncern TPCA, kde vyrábí v podstatě stejný model automobilek Citroen, Peugeot a Toyota.

Polský závod ovšem bude mít výrazně větší výrobní kapacitu. V Kolíně se vyrábí na 300 000 nových vozů a v Polsku to bude 550 000. Pro Fiat to ovšem nebude jediný závod, v současnosti již vyrábí model Seicento a Panda v továrně v Tychy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků