Polsko se dočká nové velké továrny na auta

Nejen česká ekonomika, ale i ta polská se může těšit z přízně automobilek. Opel, Fiat a nově i Ford budou vyrábět své vozy u našich severních sousedů.

Nová automobilka, která vznikne ve spolupráci Fiatu a Fordu, bude vyrábět jak malý Fiat 500, tak jeho téměř identické dvojče Ford Ka. Automobilky tím napodobí český koncern TPCA, kde vyrábí v podstatě stejný model automobilek Citroen, Peugeot a Toyota.

Polský závod ovšem bude mít výrazně větší výrobní kapacitu. V Kolíně se vyrábí na 300 000 nových vozů a v Polsku to bude 550 000. Pro Fiat to ovšem nebude jediný závod, v současnosti již vyrábí model Seicento a Panda v továrně v Tychy.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků