Polsko se dočká nové velké továrny na auta

Nejen česká ekonomika, ale i ta polská se může těšit z přízně automobilek. Opel, Fiat a nově i Ford budou vyrábět své vozy u našich severních sousedů.

Nová automobilka, která vznikne ve spolupráci Fiatu a Fordu, bude vyrábět jak malý Fiat 500, tak jeho téměř identické dvojče Ford Ka. Automobilky tím napodobí český koncern TPCA, kde vyrábí v podstatě stejný model automobilek Citroen, Peugeot a Toyota.

Polský závod ovšem bude mít výrazně větší výrobní kapacitu. V Kolíně se vyrábí na 300 000 nových vozů a v Polsku to bude 550 000. Pro Fiat to ovšem nebude jediný závod, v současnosti již vyrábí model Seicento a Panda v továrně v Tychy.

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků