Polské policejní honičky v přímém přenosu (video)

O polských řidičích již bylo napsáno a řečeno mnoho. Jejich styl ježdění není oblíben asi nikde, a tak neuškodí podívat se na jejich domácí silnice.

Dnes jsme připravili hned dvě videa a obě ukazují, jak se snaží polský řidič ujet policejní hlídce. V prvním videu si to rozdává posádka policejního Fordu Focus s Audi A4. Nutno říci, že řidič Audi si pro únik nevybral zrovna ideální místo ani čas, v hustém provozu neměl šanci a zmatené kličky na poslední chvíli už jej nezachranily od polapení. Na tomto místě je třeba říci, že polští policisté jsou pěkní „saláti” a měli by se učit v Česku. Severomoravská pouliční zásahovka by již dávno rozstřílela unikající Audi na hadry, provoz neprovoz.

Druhé video je také zajímavé, i když postrádá akustiku a zpracování toho prvního, které jako by z oka vypadlo Kobře 11. Posádka Opelu Vectra 2,8 V6 se snaží velmi dlouho dohnat řidiče motocyklu, prý na japonské Hondě CBR 900. Pokud jde opravdu o tento stroj, nebude jeho řidič patřit zrovna ke světové špičce, protože za normálních okolností by s ním mohl držet krok leda policejní Veyron. Ani v tomto případě tak nedojde k úspěšnému úniku ze spárů vymahačů zákona. Na tomto místě je ovšem třeba se zeptat, jestli policejní auto jedoucí rychlostí až 230 km/h po okresní silnici a bezohledně tlačící řidiče v obou směrech na krajnici není pro ostatní větším nebezpečím než stíhaný motorkář...

Zejména první video je poněkud propagandistické a obě mají výchovnou úlohu. V mnoha případech policie takto úspěšná nebude, ale neúspěchy se nikdo nechlubí... Každopádně doporučujeme policejním hlídkám zastavovat, obzvláště v českých podmínkách můžete být i za prasklou žárovku okamžitě odsouzeni k trestu smrti, vykonatelném během pár desítek sekund...

 


Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků