Polské policejní honičky v přímém přenosu (video)

O polských řidičích již bylo napsáno a řečeno mnoho. Jejich styl ježdění není oblíben asi nikde, a tak neuškodí podívat se na jejich domácí silnice.

Dnes jsme připravili hned dvě videa a obě ukazují, jak se snaží polský řidič ujet policejní hlídce. V prvním videu si to rozdává posádka policejního Fordu Focus s Audi A4. Nutno říci, že řidič Audi si pro únik nevybral zrovna ideální místo ani čas, v hustém provozu neměl šanci a zmatené kličky na poslední chvíli už jej nezachranily od polapení. Na tomto místě je třeba říci, že polští policisté jsou pěkní „saláti” a měli by se učit v Česku. Severomoravská pouliční zásahovka by již dávno rozstřílela unikající Audi na hadry, provoz neprovoz.

Druhé video je také zajímavé, i když postrádá akustiku a zpracování toho prvního, které jako by z oka vypadlo Kobře 11. Posádka Opelu Vectra 2,8 V6 se snaží velmi dlouho dohnat řidiče motocyklu, prý na japonské Hondě CBR 900. Pokud jde opravdu o tento stroj, nebude jeho řidič patřit zrovna ke světové špičce, protože za normálních okolností by s ním mohl držet krok leda policejní Veyron. Ani v tomto případě tak nedojde k úspěšnému úniku ze spárů vymahačů zákona. Na tomto místě je ovšem třeba se zeptat, jestli policejní auto jedoucí rychlostí až 230 km/h po okresní silnici a bezohledně tlačící řidiče v obou směrech na krajnici není pro ostatní větším nebezpečím než stíhaný motorkář...

Zejména první video je poněkud propagandistické a obě mají výchovnou úlohu. V mnoha případech policie takto úspěšná nebude, ale neúspěchy se nikdo nechlubí... Každopádně doporučujeme policejním hlídkám zastavovat, obzvláště v českých podmínkách můžete být i za prasklou žárovku okamžitě odsouzeni k trestu smrti, vykonatelném během pár desítek sekund...

 


TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků