Polské policejní honičky v přímém přenosu (video)

O polských řidičích již bylo napsáno a řečeno mnoho. Jejich styl ježdění není oblíben asi nikde, a tak neuškodí podívat se na jejich domácí silnice.

Dnes jsme připravili hned dvě videa a obě ukazují, jak se snaží polský řidič ujet policejní hlídce. V prvním videu si to rozdává posádka policejního Fordu Focus s Audi A4. Nutno říci, že řidič Audi si pro únik nevybral zrovna ideální místo ani čas, v hustém provozu neměl šanci a zmatené kličky na poslední chvíli už jej nezachranily od polapení. Na tomto místě je třeba říci, že polští policisté jsou pěkní „saláti” a měli by se učit v Česku. Severomoravská pouliční zásahovka by již dávno rozstřílela unikající Audi na hadry, provoz neprovoz.

Druhé video je také zajímavé, i když postrádá akustiku a zpracování toho prvního, které jako by z oka vypadlo Kobře 11. Posádka Opelu Vectra 2,8 V6 se snaží velmi dlouho dohnat řidiče motocyklu, prý na japonské Hondě CBR 900. Pokud jde opravdu o tento stroj, nebude jeho řidič patřit zrovna ke světové špičce, protože za normálních okolností by s ním mohl držet krok leda policejní Veyron. Ani v tomto případě tak nedojde k úspěšnému úniku ze spárů vymahačů zákona. Na tomto místě je ovšem třeba se zeptat, jestli policejní auto jedoucí rychlostí až 230 km/h po okresní silnici a bezohledně tlačící řidiče v obou směrech na krajnici není pro ostatní větším nebezpečím než stíhaný motorkář...

Zejména první video je poněkud propagandistické a obě mají výchovnou úlohu. V mnoha případech policie takto úspěšná nebude, ale neúspěchy se nikdo nechlubí... Každopádně doporučujeme policejním hlídkám zastavovat, obzvláště v českých podmínkách můžete být i za prasklou žárovku okamžitě odsouzeni k trestu smrti, vykonatelném během pár desítek sekund...

 


Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků