Polská továrna Fiatu v Tychy vyrobí letos přes půl milionu aut

Jak je již dobře známo, modely Panda a také nová „pětistovka“ jdou dobře na odbyt. Jejich největším producentem je polská továrna v Tychy, která se letos chystá zvýšit výrobu.

Celkově se kromě již dvou zmiňovaných vyrábí ve fabrice také třetí model s označením 600, což je v podstatě Seicento s novou identifikací. V září se ale produkce rozšíří o Ford Ka, který je v podstatě trochu opozdilým bratříčkem Fiatu 500. O jeho příchodu jsme vás již informovali v sérii špionážních fotografií.

Ve výsledku to tak znamená, že letos brány fabriky opustí celkově něco málo přes půl milionu vozů. A to je na jeden závod skutečně dobrý výsledek.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků