Polo GTI oficiálně: ostrý Golf pro chudší (první fotografie)

Volkswagen uvolnil první fotografie nového Pola GTI, které se brzy představí na tokijském autosalonu. Již z prvních fotek je patrné, že Polo GTI se bude designově hlásit ke svému většímu bráškovi, Golfu GTI, se kterým sdílí prakticky totožný styling přední části vozu i kol z lehkých slitin. Designéry buď nepolíbila můza nebo spíše chtěli dodat ostrému Polu image slavného sourozence, a tak v jeho případě použili úplně stejné nápady. Pro nezasvěcené bude určitě obtížné od sebe oba vozy na první pohled rozeznat.

Automobilka doposavad nezveřejnila žádné další podrobnosti, a tak zatím není jasné ani to, co nové GTI dostane za motor. Již dříve jsme spekulovali, že pod kapotou Pola GTI najde místo starší motor 1,8T naladěný na klasických 110 kW (150 koní). Ve světle nedávných událostí se však jeví být možné nasazení nového motoru 1,4 TSI s kompresorem a turbodmychadlem naráz, který vyvine úctyhodný výkon 125 kW (170 koní) (podrobné představení motoru zde). Tento motor se, vzhledem ke svému objemu, jeví být pro malé GTI optimální volbou, důvěryhodný zdroj ale trvá na stopadesátikoňovém 1,8T, se kterým by vůz dosahoval stovky za 8,3 sekundy a maximální rychlosti 215 km/h.

Volkswagen možná vyjde s pravdou ven již během dneška, o čemž vás budeme neprodleně informovat. Prozatím se pokochejte alespoň prvními fotkami.


 Říkejte mi Golfíku...
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků