Polo GTI oficiálně: ostrý Golf pro chudší (první fotografie)

Volkswagen uvolnil první fotografie nového Pola GTI, které se brzy představí na tokijském autosalonu. Již z prvních fotek je patrné, že Polo GTI se bude designově hlásit ke svému většímu bráškovi, Golfu GTI, se kterým sdílí prakticky totožný styling přední části vozu i kol z lehkých slitin. Designéry buď nepolíbila můza nebo spíše chtěli dodat ostrému Polu image slavného sourozence, a tak v jeho případě použili úplně stejné nápady. Pro nezasvěcené bude určitě obtížné od sebe oba vozy na první pohled rozeznat.

Automobilka doposavad nezveřejnila žádné další podrobnosti, a tak zatím není jasné ani to, co nové GTI dostane za motor. Již dříve jsme spekulovali, že pod kapotou Pola GTI najde místo starší motor 1,8T naladěný na klasických 110 kW (150 koní). Ve světle nedávných událostí se však jeví být možné nasazení nového motoru 1,4 TSI s kompresorem a turbodmychadlem naráz, který vyvine úctyhodný výkon 125 kW (170 koní) (podrobné představení motoru zde). Tento motor se, vzhledem ke svému objemu, jeví být pro malé GTI optimální volbou, důvěryhodný zdroj ale trvá na stopadesátikoňovém 1,8T, se kterým by vůz dosahoval stovky za 8,3 sekundy a maximální rychlosti 215 km/h.

Volkswagen možná vyjde s pravdou ven již během dneška, o čemž vás budeme neprodleně informovat. Prozatím se pokochejte alespoň prvními fotkami.


 Říkejte mi Golfíku...
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků