Policie vyšetřuje kauzu ředění nafty topnými oleji

V nedávném testu kvality paliv čerpacích stanic, který provedla České obchodní inspekce, byl zhruba každý desátý vzorek vadný. U celkem 472 čerpacích stanic bylo nalezeno 45 vadných vzorků. Asi největší rozruch způsobila nafta „říznutá“ topným olejem, z něhož není nutné platit spotřební daň. Celkem se to týkalo sedmi vzorků ze všech testovaných.

Topný olej, který byl použit k zředění nafty, se sice svým složením hodně podobá naftě, má však větší podíl síry. Spalování síry se nejen poškozuje životní prostředí, ale také vznikají kysličníky síry, které jsou přičinou korozí a poškození katalyzátoru. To je nevratné a musí následovat jeho výměna, která není právě levná.

Zatím nejsou známy podrobné informace o tom, jak dlouho byla říznutá nafta prodávána, ani to, jak se do nafty topný olej dostal. To vše je nyní předmětem vyšetřování policie. Až do konce vyšetřování ale ministerstvo průmyslu a obchodu nechce zveřejnit žádné podrobnosti a ani to, o jaké čerpací stanice se jednalo. Nechce totiž mařit vyšetřování.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků