Policie vyšetřuje kauzu ředění nafty topnými oleji

V nedávném testu kvality paliv čerpacích stanic, který provedla České obchodní inspekce, byl zhruba každý desátý vzorek vadný. U celkem 472 čerpacích stanic bylo nalezeno 45 vadných vzorků. Asi největší rozruch způsobila nafta „říznutá“ topným olejem, z něhož není nutné platit spotřební daň. Celkem se to týkalo sedmi vzorků ze všech testovaných.

Topný olej, který byl použit k zředění nafty, se sice svým složením hodně podobá naftě, má však větší podíl síry. Spalování síry se nejen poškozuje životní prostředí, ale také vznikají kysličníky síry, které jsou přičinou korozí a poškození katalyzátoru. To je nevratné a musí následovat jeho výměna, která není právě levná.

Zatím nejsou známy podrobné informace o tom, jak dlouho byla říznutá nafta prodávána, ani to, jak se do nafty topný olej dostal. To vše je nyní předmětem vyšetřování policie. Až do konce vyšetřování ale ministerstvo průmyslu a obchodu nechce zveřejnit žádné podrobnosti a ani to, o jaké čerpací stanice se jednalo. Nechce totiž mařit vyšetřování.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků