Policie opět zaspala, tentokrát s dechovými testery

Jak to tak vypadá, Policie opět zaspala. Příslušníci totiž nebudou moci při kontrole vozidla využívat všechny dechové testery na alkohol. Od 2. září totiž budou muset všechna tato měřidla projít ověřením Českého metrologického institutu (ČMI). Testery, které bude moci policie poté používat dostanou červenou značku ČMI se českým symbolem lva a datem, které určí, do jaké doby lze měřidlo používat, než bude muset být jeho přesnost opět ověřena.

Přestože měla Policie poměrně velký prostor pro ověření, nevyužila jej a nyní s největší pravděpodobností to nestihne u značné části přístrojů. Vyhláška, která tuto povinnost ukládá, totiž vstoupila v platnost již 2. dubna. Přestože běžná doba ověření trvá až dva měsíce, neposlala Policie testery do ČMI v dřívější době a značná část měřidel tak bude za pár dní v praxi nepoužitelných.

V důsledku tohoto opomenutí se může stát, že hlídky policie nebudou mít ověřená měřidla pro měření alkoholu v krvi a nebudou tak moci odhalovat případné hříšníky. A jak to tak u nás bývá, za tuto chybu opět neponese nikdo odpovědnost.

Pokud vás tedy po 2. září zastaví hlídka Policie a nebude mít tester s uvedenými náležitostmi, můžete se proti takové kontrole ohradit, protože bude prováděno neověřeným měřidlem.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků