Policie opět zaspala, tentokrát s dechovými testery

Jak to tak vypadá, Policie opět zaspala. Příslušníci totiž nebudou moci při kontrole vozidla využívat všechny dechové testery na alkohol. Od 2. září totiž budou muset všechna tato měřidla projít ověřením Českého metrologického institutu (ČMI). Testery, které bude moci policie poté používat dostanou červenou značku ČMI se českým symbolem lva a datem, které určí, do jaké doby lze měřidlo používat, než bude muset být jeho přesnost opět ověřena.

Přestože měla Policie poměrně velký prostor pro ověření, nevyužila jej a nyní s největší pravděpodobností to nestihne u značné části přístrojů. Vyhláška, která tuto povinnost ukládá, totiž vstoupila v platnost již 2. dubna. Přestože běžná doba ověření trvá až dva měsíce, neposlala Policie testery do ČMI v dřívější době a značná část měřidel tak bude za pár dní v praxi nepoužitelných.

V důsledku tohoto opomenutí se může stát, že hlídky policie nebudou mít ověřená měřidla pro měření alkoholu v krvi a nebudou tak moci odhalovat případné hříšníky. A jak to tak u nás bývá, za tuto chybu opět neponese nikdo odpovědnost.

Pokud vás tedy po 2. září zastaví hlídka Policie a nebude mít tester s uvedenými náležitostmi, můžete se proti takové kontrole ohradit, protože bude prováděno neověřeným měřidlem.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků