Policie opět zaspala, tentokrát s dechovými testery

Jak to tak vypadá, Policie opět zaspala. Příslušníci totiž nebudou moci při kontrole vozidla využívat všechny dechové testery na alkohol. Od 2. září totiž budou muset všechna tato měřidla projít ověřením Českého metrologického institutu (ČMI). Testery, které bude moci policie poté používat dostanou červenou značku ČMI se českým symbolem lva a datem, které určí, do jaké doby lze měřidlo používat, než bude muset být jeho přesnost opět ověřena.

Přestože měla Policie poměrně velký prostor pro ověření, nevyužila jej a nyní s největší pravděpodobností to nestihne u značné části přístrojů. Vyhláška, která tuto povinnost ukládá, totiž vstoupila v platnost již 2. dubna. Přestože běžná doba ověření trvá až dva měsíce, neposlala Policie testery do ČMI v dřívější době a značná část měřidel tak bude za pár dní v praxi nepoužitelných.

V důsledku tohoto opomenutí se může stát, že hlídky policie nebudou mít ověřená měřidla pro měření alkoholu v krvi a nebudou tak moci odhalovat případné hříšníky. A jak to tak u nás bývá, za tuto chybu opět neponese nikdo odpovědnost.

Pokud vás tedy po 2. září zastaví hlídka Policie a nebude mít tester s uvedenými náležitostmi, můžete se proti takové kontrole ohradit, protože bude prováděno neověřeným měřidlem.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků