Policie opět zaspala, tentokrát s dechovými testery

Policie opět zaspala, tentokrát s dechovými testery

Jak to tak vypadá, Policie opět zaspala. Příslušníci totiž nebudou moci při kontrole vozidla využívat všechny dechové testery na alkohol. Od 2. září totiž budou muset všechna tato měřidla projít ověřením Českého metrologického institutu (ČMI). Testery, které bude moci policie poté používat dostanou červenou značku ČMI se českým symbolem lva a datem, které určí, do jaké doby lze měřidlo používat, než bude muset být jeho přesnost opět ověřena.

Přestože měla Policie poměrně velký prostor pro ověření, nevyužila jej a nyní s největší pravděpodobností to nestihne u značné části přístrojů. Vyhláška, která tuto povinnost ukládá, totiž vstoupila v platnost již 2. dubna. Přestože běžná doba ověření trvá až dva měsíce, neposlala Policie testery do ČMI v dřívější době a značná část měřidel tak bude za pár dní v praxi nepoužitelných.

V důsledku tohoto opomenutí se může stát, že hlídky policie nebudou mít ověřená měřidla pro měření alkoholu v krvi a nebudou tak moci odhalovat případné hříšníky. A jak to tak u nás bývá, za tuto chybu opět neponese nikdo odpovědnost.

Pokud vás tedy po 2. září zastaví hlídka Policie a nebude mít tester s uvedenými náležitostmi, můžete se proti takové kontrole ohradit, protože bude prováděno neověřeným měřidlem.

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků