Policie opět zaspala, tentokrát s dechovými testery

Jak to tak vypadá, Policie opět zaspala. Příslušníci totiž nebudou moci při kontrole vozidla využívat všechny dechové testery na alkohol. Od 2. září totiž budou muset všechna tato měřidla projít ověřením Českého metrologického institutu (ČMI). Testery, které bude moci policie poté používat dostanou červenou značku ČMI se českým symbolem lva a datem, které určí, do jaké doby lze měřidlo používat, než bude muset být jeho přesnost opět ověřena.

Přestože měla Policie poměrně velký prostor pro ověření, nevyužila jej a nyní s největší pravděpodobností to nestihne u značné části přístrojů. Vyhláška, která tuto povinnost ukládá, totiž vstoupila v platnost již 2. dubna. Přestože běžná doba ověření trvá až dva měsíce, neposlala Policie testery do ČMI v dřívější době a značná část měřidel tak bude za pár dní v praxi nepoužitelných.

V důsledku tohoto opomenutí se může stát, že hlídky policie nebudou mít ověřená měřidla pro měření alkoholu v krvi a nebudou tak moci odhalovat případné hříšníky. A jak to tak u nás bývá, za tuto chybu opět neponese nikdo odpovědnost.

Pokud vás tedy po 2. září zastaví hlídka Policie a nebude mít tester s uvedenými náležitostmi, můžete se proti takové kontrole ohradit, protože bude prováděno neověřeným měřidlem.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků