Policie o víkendu zaznamenala 2 880 přestupků

Ve dnech 15. - 18. července 2005 probíhala na českých dálnicích preventivní dopravně bezpečnostní akce, do níž bylo nasazeno přes pět set policistů. Společně s dopravními policisty se na akci podíleli i policisté cizinecké a pohraniční policie a pracovníci celních úřadů.

V průběhu opatření zaměřeného na zvýšení bezpečnosti a plynulosti dálničního provozu, bylo zjištěno celkem 2 880 přestupků, z nichž většina byla řešena v blokovém řízení. U 22 řidičů bylo zjištěno požití alkoholických nápojů. 426 řidičů použilo zpoplatněný úsek dálnice bez dálniční známky. Během dopravně bezpečnostní akce byl policisty zadržen jeden pachatel trestné činnosti a dvě celostátně hledané osoby. Blokovou pokutou zaplatilo svou chůzi po dálnici i 40 chodců.

V průběhu dopravního bezpečnostního opatření policisté bezprostředně reagovali na každé omezení plynulosti dálničního provozu. Šetřeno bylo celkem 40 dopravních nehod, při kterých byly 3 osoby lehce zraněny a jedna osoba byla usmrcena.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 28 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků