Policie o víkendu zaznamenala 2 880 přestupků

Ve dnech 15. - 18. července 2005 probíhala na českých dálnicích preventivní dopravně bezpečnostní akce, do níž bylo nasazeno přes pět set policistů. Společně s dopravními policisty se na akci podíleli i policisté cizinecké a pohraniční policie a pracovníci celních úřadů.

V průběhu opatření zaměřeného na zvýšení bezpečnosti a plynulosti dálničního provozu, bylo zjištěno celkem 2 880 přestupků, z nichž většina byla řešena v blokovém řízení. U 22 řidičů bylo zjištěno požití alkoholických nápojů. 426 řidičů použilo zpoplatněný úsek dálnice bez dálniční známky. Během dopravně bezpečnostní akce byl policisty zadržen jeden pachatel trestné činnosti a dvě celostátně hledané osoby. Blokovou pokutou zaplatilo svou chůzi po dálnici i 40 chodců.

V průběhu dopravního bezpečnostního opatření policisté bezprostředně reagovali na každé omezení plynulosti dálničního provozu. Šetřeno bylo celkem 40 dopravních nehod, při kterých byly 3 osoby lehce zraněny a jedna osoba byla usmrcena.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků