Policie o víkendu zaznamenala 2 880 přestupků

Ve dnech 15. - 18. července 2005 probíhala na českých dálnicích preventivní dopravně bezpečnostní akce, do níž bylo nasazeno přes pět set policistů. Společně s dopravními policisty se na akci podíleli i policisté cizinecké a pohraniční policie a pracovníci celních úřadů.

V průběhu opatření zaměřeného na zvýšení bezpečnosti a plynulosti dálničního provozu, bylo zjištěno celkem 2 880 přestupků, z nichž většina byla řešena v blokovém řízení. U 22 řidičů bylo zjištěno požití alkoholických nápojů. 426 řidičů použilo zpoplatněný úsek dálnice bez dálniční známky. Během dopravně bezpečnostní akce byl policisty zadržen jeden pachatel trestné činnosti a dvě celostátně hledané osoby. Blokovou pokutou zaplatilo svou chůzi po dálnici i 40 chodců.

V průběhu dopravního bezpečnostního opatření policisté bezprostředně reagovali na každé omezení plynulosti dálničního provozu. Šetřeno bylo celkem 40 dopravních nehod, při kterých byly 3 osoby lehce zraněny a jedna osoba byla usmrcena.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků