Policie o víkendu zaznamenala 2 880 přestupků

Ve dnech 15. - 18. července 2005 probíhala na českých dálnicích preventivní dopravně bezpečnostní akce, do níž bylo nasazeno přes pět set policistů. Společně s dopravními policisty se na akci podíleli i policisté cizinecké a pohraniční policie a pracovníci celních úřadů.

V průběhu opatření zaměřeného na zvýšení bezpečnosti a plynulosti dálničního provozu, bylo zjištěno celkem 2 880 přestupků, z nichž většina byla řešena v blokovém řízení. U 22 řidičů bylo zjištěno požití alkoholických nápojů. 426 řidičů použilo zpoplatněný úsek dálnice bez dálniční známky. Během dopravně bezpečnostní akce byl policisty zadržen jeden pachatel trestné činnosti a dvě celostátně hledané osoby. Blokovou pokutou zaplatilo svou chůzi po dálnici i 40 chodců.

V průběhu dopravního bezpečnostního opatření policisté bezprostředně reagovali na každé omezení plynulosti dálničního provozu. Šetřeno bylo celkem 40 dopravních nehod, při kterých byly 3 osoby lehce zraněny a jedna osoba byla usmrcena.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků