Policie ČR: Značení nerovností při opravách silnic je nadstandard

Při jedné z cest jsem narazil na dopravní značení u vyfrézované silnice mezi obcemi Tichá a Kozlovice na Severní Moravě. Nebylo by na něm mnoho zajímavého, pokud by značka upozorňující na nerovnost na vozovce nebyla umístěna až za začátkem vyfrézovaného úseku. Přesněji řečeno, značka, která informuje řidiče o možném nebezpečí na silnici, je umístěna až za místem, kde toto nebezpečí začíná. Je sice i z obrázku patrné, že se jedná o nějaký metr, ale i tak by mělo být dopravní značení umístěno před oním místem, aby na něj mohl řidič včas zareagovat. Navíc k mostu, na kterém je silnice frézovaná, se přijíždí z mírného kopce a v mírné zatáčce a značky si tak můžete všimnout později, než by bylo zdrávo.

Když jsem dané značení konzultoval s dopravní policií, bylo mi řečeno, že značení sice není umístěno správně a mělo by být před daným místem, na druhou stranu jsem byl informován, že značení by zde vlastně vůbec nemuselo být, protože řidič je povinen jet takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit na vzdálenost, na jakou vidí. Na otázku, proč se tedy podobná místa vlastně značí, když je řidič nepotřebuje, mi bylo oznámeno, že podobné značení má pouze informativní charakter. Ten je jakýmsi nadstandardem pro řidiče, aby měli snazší řízení a orientaci a také proto, aby v případě nehody nebo poškození auta měli cestáři krytá záda a mohli říci, že dané místo označili...

Podobných míst je v České republice daleko více a najdou se i daleko nebezpečnější a nesmyslnější značení. Od dopravní policie jsme ale i v tomto případě čekali maximum péče o bezpečí řidičů a snahu předejít možným škodám na majetku. To jsme se ale přepočítali. Reakce policistů byla velmi zajímavá a pro české motoristy jistě hodnotná. Spolehnout se nemůžeme ani na to, že cestáři na silnici označí alespoň "vlastnoručně" vyrobené díry a když už ano, měli bychom jim být mimořádně vděční, je to totiž bonus...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
"Následné značení nerovností" je jistě přínosné, alespoň víte, proč vám upadlo kolo...
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků