Policie ČR si převzala nové Toyoty Land Cruiser. Off-roady budou sloužit u hranic

Nové tmavě zelené policejní Land Cruisery se postupně rozprchnou po celé ČR.

Ze zakázky celkem 50 vozů od Toyoty si Policie ČR převzala v Průhonicích od zástupců značky prvních 12 modelů Land Cruiser. Vozy budou sloužit v příhraničních oblastech po celé ČR pro potřeby Cizinecké policie. Dohromady bude tomuto útvaru policie přiděleno 28 nových off-roadů.

Land Cruiser byl na základě výběrového řízení zvolen Policií ČR jakožto jeden z posledních opravdových off-roadů, který dokáže policejní hlídky dostat bezpečně do míst, kam při službě potřebují, včetně odlehlých horských oblastí.

Toyota Highlander konečně zamíří do ČR. Obří hybrid má na mušce Ford Explorer

Toyota Highlander konečně zamíří do ČR. Obří hybrid má na mušce Ford Explorer

„Je pro nás ctí, že Policie ČR vyhodnotila náš model jako nejlepší nabídku v kombinaci cena a užitné vlastnosti. Jsme rádi, že Policie ČR je vybavena odpovídající technikou, kterou si k výkonu své náročné služby opravdu zaslouží,“ uvedl generální ředitel Toyota a Lexus pro ČR Martin Peleška.

Všechny Land Cruisery jsou v matně zelené barvě, označeny viditelnými nápisy Policie a vybaveny modro-červenými majáky na střeše i v masce vozu. Jinak vozy působí vskutku sériově bez větších modifikací. Pod kapotou mají dieselový čtyřválec o objemu 2,8 litru o výkonu 177 koní (130 kW), spojený s automatickou převodovkou a stálým pohonem 4x4.

Ostrá Toyota GR Yaris dorazila do Česka. Na nic nečekejte, má být hned vyprodaná

Ostrá Toyota GR Yaris dorazila do Česka. Na nic nečekejte, má být hned vyprodaná

Řada modelů Toyoty, převážně s hybridním pohonem, už jezdí například také ve službách městské policie několika českých měst. K jejich pořízení vedle úspor za provoz motivuje i dotační program ministerstva životního prostředí.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků