Policie ČR si oblíbila půjčená BMW řady 7. Teď si chce jedno koupit, prý budí respekt

Požadavky zakázky na nákup nového policejního vozu odpovídají výhradně limuzíně od BMW.

Do současného téma rozšíření vozového parku Policie ČR očividně nespadají pouze nové služební vozy Škoda Scala, kterých stát nakoupí přes 1200 kusů. Od oddělení policie v Moravskoslezském kraji se totiž dostala na veřejnost zakázka na další vozidlo pro viditelný silniční dohled. A jak upozornily weby Hlídačstátu.cz a Aktuálně.cz, o žádnou škodovku v tomto případě nepůjde.

Podmínky zakázky moravskoslezské policie totiž odpovídají specifikaci BMW řady 7, přesněji plug-in hybridu s prodlouženým rozvorem 745Le xDrive, jehož exempláře mělo zdejší oddělení zapůjčené českým zastoupením BMW od konce října 2019. V hybridech sloužících v deseti krajích ČR viděl policejní prezident Jan Švejdar nižší provozní náklady.

Nová Škoda Scala pro Policii ČR poprvé v akci. Zatím vypadá vyšší, ne na dlouho

Nová Škoda Scala pro Policii ČR poprvé v akci. Zatím vypadá vyšší, ne na dlouho

S plánovaným ukončením spolupráce mezi českým BMW a Policií ČR koncem roku 2020 to tedy vypadá, že služební BMW se obzvláště moravskoslezskému oddělení zalíbilo natolik, že si chce vytvořenou zakázkou jeden exemplář koupit napořád. Krajské ředitelství podalo zakázku 22. prosince 2020, podání nabídek končí 7. ledna 2021.

Zakázka s nastavenou cenou 1.983.471 Kč bez DPH opravdu sedí výhradně na řadu 7 ve verzi 745Le xDrive. Požadavkem je plug-in hybridní ústrojí, výkon alespoň 280 kW (381 koní), pohon všech kol či rozvor minimálně 3250 mm. V dokumentech nechybí ani žádost stříbrné barvy, reflexní polepy a majáky.

Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Městská policie na Pardubicku převzala nový Dodge Charger. Teď už má dva

Výše zmíněná specifikace odpovídá již využívaným policejním limuzínám, kdy je v zakázce zmíněna i možnost rok starého vozu s nájezdem 25.000 kilometrů. Lze si tedy domyslet, že by krajské ředitelství odkoupilo vůz, ve kterém již dříve policisté jezdili.

Překvapivě ale zakázka uvádí i nutnost luxusních prvků výbavy – clony zadních oken, panoramatické střešní okno, automatické dovírání dveří nebo elektricky nastavitelné zadní sedačky. Pro služební vozidlo k původnímu účelu dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu tedy jaksi nadbytečné.

Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

S dotazem, proč je pro viditelný silniční dohled nutná luxusní limuzína v ceně několika milionů, už se na oddělení moravskoslezské policie obrátila redakce Aktuálně.cz. „Výkonná vozidla v řadách policie budí na cestách respekt a tím sama o sobě, pouze svojí přítomností, zklidňují provoz na rychlostních komunikacích. Zejména u řidičů, kteří svojí agresivní, bezohlednou a rizikovou jízdou ohrožují jiné účastníky silničního provozu,“ sdělila webu Pavla Jiroušková z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

TEST Dacia Sandero 1.0 SCe Comfort: Co všechno lze mít za míň než 300 tisíc?

Dacia Sandero 1.0 SCe

Nová Dacia Sandero nám připadá tak zajímavá, že vám ji v krátkém čase servírujeme už podruhé. Tentokrát jsme vyzkoušeli běžné provedení v nejvyšší výbavě, ale zato s nejslabším motorem z celé nabídky. A bylo senzační!

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

3.  3.  2021 | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků