Policie ČR převzala další pořádné off-roady. Defendery v základní výbavě klamou tělem

Strážci zákona dostali první desítku upravených „Defíků.“ Jejich flotilu brzy doplní dalších dvacet exemplářů.

Své nové Defendery využije Policie nejen na domácí půdě, ale také při plnění misí v zahraničí, například při ochraně vnějších hranic EU. Land Rovery již naši strážci zákona používají, model Discovery je ve vozovém parku PČR a slouží také u Vojenské policie. Klasický Defender pak slouží u Armády České republiky v počtu několika set kusů.

Policie zvolila Defender 110 v základní výbavě S, poháněný třílitrovým šestiválcovým turbodieselem o výkonu 221 kW (300 k) a s 650 N.m točivého momentu. V rámci služby jistě využije světlou výšku až 291 mm, brodivost 90 centimetrů, redukci, uzávěry středového i zadnío diferenciálu a velké nájezdové úhly. Důležitá je i praktičnost – na kouli tento Defender utáhne 3,5 tuny a dynamické zatížení střechy činí až 168 kilogramů.

Čtyři převzaté vozy jsou v černé barvě a s menšími úpravami, zbytek má lak NATO Green a speciální výbavu: výstražné zvukové a rozhlasové zařízení, naviják WARN a vyprošťovací příslušenství, radiostanici PEGAS pro IZS, záznamovou kamera Garmin,    odolné potahy sedadel, mříž zavazadlového prostoru, gumové ochrany interiéru a síťový program, měnič napětí a přídavné zásuvky, hasicí přístroj, kladívko s řezákem na pásy nebo třeba tažné zařízení. Úpravy provedli specialisté z off-roadového oddělení společnosti Dajbych, která vozy také dodala.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Diskuze (14) Další článek: Ostrá Toyota GR Corolla je zase blíže. Na nové upoutávce je vidět, zůstává ale ve stínu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,