Policie ČR nasadila do služby zabavené Ferrari 458 Italia! Stálo méně než Octavia, půjde po agresivních řidičích

Italský supersport ve službách české policie asi nikdo nečekal. Přesto je tomu tak a 570koňová kráska oblékla naši uniformu.

Policie České republiky dnes oznámila nový vůz ve své flotile, kterým je trochu nečekaně italský supersport Ferrari 458 Italia. Auto bude sloužit k pronásledování nejagresivnějších řidičů na českých silnicích, při pronásledování odcizených vozidel nebo během dohledu v místech hlášených tuningových akcí.

Proč zrovna tohle auto, když je to starší model? Policie ho získala během zajišťování majetku pocházejícího z trestné činnosti. I když tak stojí ojeté Ferrari 458 Italia okolo čtyř milionů korun, tohle bylo zadarmo a stálo policii pouze 340.000 Kč za přestavbu. K tomu je nutné připočíst ještě vstupní nákladní na zprovoznění vozidla (130.000 Kč) a letošní servis (25.000 kč).

„Pokud bych měl uvést jednu z činností, ve které se nám významně daří využívat zákonná oprávnění, tak musím zmínit zajišťování majetku pocházejícího z trestné činnosti. Jen za loňský rok jsme takto zajistili majetek v hodnotě necelých sedmi miliard korun a osobně jsem přesvědčen, že v budoucnu budeme podobně efektivní,“ říká náměstek policejního prezidenta pro SKPV gen. Tomáš Kubík.

Tento vůz není tím nejzajímavějším, co se policii podařilo zabavit, konkrétnější ale v tiskové zprávě není. Víme ale, že v loňském roce bylo zabaveno necelých 900 vozidel, z nichž se drtivá většina následně prodá a výtěžek putuje na zaplacení škod způsobených pachatelem. Vozidlo bude využíváno Speciálním oddělením dohledu Čechy s celorepublikovou působností a řízeno jen speciálně vyškolenými policisty.

Ferrari 458 Italia se vyrábělo v letech 2009 až 2015. Pohání jej motor V8 o objemu 4,5 litru, který dosahuje v 9000 otáčkách za minutu výkonu 419 kW (570 koní). V 6000 otáčkách pak dorazí točivý moment 540 N.m. V sériovém provedení dokáže vůz akcelerovat z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 325 km/h.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (99) Další článek: Maserati Project24 je výhradně okruhové dělo s výkonem 740 koní a hmotností pod 1250 kg. Vznikne jen 62 kusů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Octavia na Heureka.cz