Policie ČR dostala nové dálniční stíhačky Škoda. Vedle Superbů potkáte i Kodiaqy

Policie ČR si převezme celkem 538 nových vozů. Proběhlo slavnostní předávání první várky.

Zákaznické centrum automobilky Škoda v Mladé Boleslavi se včera proměnilo v obří parkoviště policejních vozů. Došlo totiž k slavnostnímu předání první várky vozů Kodiaq a Superb Combi pro potřeby Policie ČR. Dohromady to bude dělat 500 kusů velkého SUV a 38 kusů kombi.

Předávání se zúčastnili ministr vnitra a místopředseda vlády ČR Jan Hamáček, policejní prezident Jan Švejdar, vedoucí českého zastoupení automobilky Jiří Maláček a člen představenstva značky Škoda odpovědný za prodej a marketing Martin Jahn. Od roku 1993 dodala automobilka tuzemským bezpečnostním silám již přes 20 tisíc vozů.

Policie ČR si oblíbila půjčená BMW řady 7. Teď si chce jedno koupit, prý budí respekt

Policie ČR si oblíbila půjčená BMW řady 7. Teď si chce jedno koupit, prý budí respekt

Policejní Škoda Kodiaq má typický služební polep, majáky, dělící mříž v zavazadlovém prostoru a pak několik prostředků zvláštního určení. Vychází z výbavy Ambition. Pod kapotou vozů se nachází motor 2.0 TSI o výkonu 140 kW (190 koní), který přes sedmistupňovou automatickou převodovku DSG pohání všechna čtyři kola.

Policejní Škoda Superb po faceliftu nahradí ty starší na dálniční hlídce, které už mají najeto někdy i stovky tisíc kilometrů. Také tyto vozy vychází z výbavy Ambition. Mimo běžnou policejní výbavu jsou opatřeny vysokovýkonným kamerovým systémem na čtení registračních značek vpředu i vzadu jedoucích vozidel. Ten umožní okamžitou kontrolu uhrazení dálničního poplatku.

Od této Škody Kodiaq dejte ruce pryč! V ČR těžce bourala, teď se tváří jako nová

Od této Škody Kodiaq dejte ruce pryč! V ČR těžce bourala, teď se tváří jako nová

Pro stíhání silničních pirátů má policejní Superb Combi nejsilnější motor z nabídky, 2.0 TSI o výkonu 206 kW (280 koní). Standardně dodávaný pohon všech kol a sedmistupňová automatická převodovka rozhýbou auto z 0 na 100 km/h za 5,8 sekundy a dovedou jej k maximální rychlosti 250 km/h. 

„Věřím, že nejen policisté, ale i veřejnost ocení další modernizaci našeho vozového parku, která není v letošním roce poslední. Jako velmi důležitý přínos vnímám také to, že policisté s každým novým služebním dopravním prostředkem jezdí ve stále bezpečnějších a účelnějších vozech,“ uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

Škoda Superb

Škoda Superb je vlajkovou lodí značky Škoda. Na prodloužené koncernové platformě nabízí bezkonkurečně nejlepší prostor pro nohy ve střední třídě a boduje i systémem Twindoor.

Facelift 2019 • Hybridní plug-in • První jízda Superb Scout • Ceník a výbava • Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 • Škoda Superb iV vs. VW Passat GTE

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků