Policie ČR dále elektrifikuje. Ode dneška pomáhá a chrání také v Hyundaích Ioniq

Není to tak dávno, co si čeští policisté převzali plug-in hybridní BMW řady 7. Dnešním dnem do flotily přibyly i dvě desítky vozů Hyundai Ioniq Electric.

Policie České republiky má s elektrickými a elektrifikovanými vozy bohaté zkušenosti. Už na jaře roku 2017 převzala flotilu elektromobilů BMW i3, nedlouho poté řady rozšířil plug-in hybridní sporťák BMW i8, jehož osud nabral nečekaný spád, a od října loňského roku slouží v Pardubickém, Hradeckém, Libereckém a Jihomoravském kraji a Praze limuzíny BMW 745Le xDrive s plug-in hybridním pohonem.

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Policie opět nasadila do akce šmírovací autobusy. Natáčela přestupky řidičů

Dnes policie pokročila v elektrifikaci flotily zase o kus dál. Od společnosti Hyundai Motor Czech převzala prvních 20 z celkem 38 elektrických vozů Ioniq, které doplní téměř stovku dalších Hyundaiů, v součanosti již využívaných ministerstvem vnitra. Vozy s policejním polepem a majáky na střeše ujedou na jedno nabití až 311 km, přičemž opětovné doplnění energie na 80 % kapacity baterie nezabere při DC nabíjení ani celou hodinu.

Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Policie ČR pomáhá a chrání v limuzínách BMW. Každá stojí skoro 3 miliony

Jsem rád, že se Policie České republiky vydala cestou elektromobility a tato auta jsou toho důkazem. Je to technika, která pro nás znamená další technologický posun a věřím, že budou policisté spokojeni,“ uvedl policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar. Kde budou elektrické Hyundaie Ioniq primárně sloužit, oficiální tisková zpráva neuvádí, není to ale tak dávno, co byl jeden z exemplářů zachycen na Letišti Václava Havla.

Policie ČR si převzala nové Toyoty Land Cruiser. Off-roady budou sloužit u hranic

Policie ČR si převzala nové Toyoty Land Cruiser. Off-roady budou sloužit u hranic

Hyundai je zkušeným a prověřeným výrobcem elektromobilů a velmi nás tak těší, že státní správa volí naše vozy pravidelně. Vozy Hyundai Ioniq Electric jsou navíc šetrné k životnímu prostředí a jsem přesvědčený, že budou Policii České republiky sloužit dlouho a spolehlivě,“ uvedl generální ředitel společnosti Hyundai Motor Czech Martin Saitz, který dnes vozy policii osobně předával.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Za volantem Škody Octavia RS Combi 2.0 TSI: Kabel nechte Bruselu, berte tuhle!

Škoda Octavia RS Combi 2.0 TSI

Vyzkoušeli jsme Škodu Octavia RS. Tu správnou Škodu Octavia RS. A tady je pár důvodů, proč byste se měli zajímat právě o verzi, o které si dnes budeme povídat.

včera | Jan Mička | 78 příspěvků
Za volantem Škody Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): To nejlepší z Mladé Boleslavi?

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

S novou Škodou Octavia Scout jsme poprvé jezdili už v pondělí, o dojmy se však můžeme podělit až teď. Jak jezdí s nejsilnějším a v současnosti jediným dostupným motorem v Česku?

3.  12.  2020 | Jan Mička | 106 příspěvků
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 61 příspěvků